I přes skvělý obrat junioři v Hradci prohráli po nájezdech

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Přes nepovedený začátek Tygři s Hradcem Králové srovnali krok, velmi tomu hattrickem pomohl útočník Adam Měchura. Zápas nebyl rozhodnutý až do samostatných nájezdů, ve kterých byl ale bohužel lepší soupeř.

32. kolo, sobota 15. ledna 2022
7:6sn
(3:2, 1:0, 2:4 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Šedivý (Šimek, Lang), 11. Idžan (Pilný), 12. Budina (Kašpar, Matěj Beneš), 23. Lang (Perička, Šedivý), 43. Perička (Lang), 59. Budina (Kašpar), rozh. náj. Matěj Beneš – 14. Gajda (Nezbeda, Zajíček), 16. Měchura (Gajda, Nezbeda), 41. Měchura (Zajíček), 43. Měchura (Starý), 49. Plos (Nezbeda, Kollert), 54. Gajda (Dvořák, Pavlík). Rozhodčí: Wagner, Bernat – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 105. Střely na branku: 32:53. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:6, 7:6.

Mountfield HK

Sajdl (Mrázek) – Červenka, Boukal, Havlíček, Naar (A), Perička, Pelda – Matěj Beneš, Budina, Kašpar (C), Lang, Šimek, Novotný, Idžan, Šedivý (A), Pilný, Michal Beneš.

Vopravil (Krátký) – Kollert, Starý, Hladík, Patzelt, Meisel, Dvořák (A) – Leden, Nezbeda (C), Cikhart, Jansa, Pavlík, Kříž, Měchura (A), Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

Hradec do zápasu vstoupil aktivně. Hned v první minutě za domácí skóroval Daniel Šedivý, který se trefil přesně do horního rohu liberecké klece. Odražený kotouč dopadl přesně na hůl Vito Idžiana, který zvýšil náskok domácích. Po rychlé souhře se pak Matyáš Budina objevil sám před brankou a překonal libereckého gólmana. Tygři ale stihli v první třetině ještě skóre upravit, když Nezbeda přihrál Petru Gajdovi, který propálil domácího brankáře z pravého kruhu. Poslední gól třetiny si připsal také Liberec. Adam Měchura dorazil Gajdovu střelu do odkryté branky.

Ve druhé třetině se hra trochu zklidnila. O jediný gól se postaral Mountfield, když Kryštof Lang tečoval nahození Tomáše Peričky od modré a zvedl tak náskok Lvů na 4:2.

V poslední dvacetiminutovce to padalo opravdu hodně. Nejprve se v nepřehledné situaci před domácí klecí zorientoval Adam Měchura, který doklepl puk do branky. Hradec si vzal ale dvougólový náskok zpět, když Tomáš Perička střílel od modré a kotouč doletěl až do brány hostí. Adam Měchura pak zkompletoval hattrick svou skvělou akcí, kdy po chybě domácí obrany jel sám na brankáře. Po souhře na jejíž konci stál Lukáš Plos Tygři srovnali stav na 5:5. Dvořák pak výborně našel Petra Gajdu, který byl nehlídaný před hradeckou klecí, do které doklepl kotouč. Liberec se tak dostal do vedení. Soupeři se však podařilo srovnat, při přečíslení dva na jednoho se hradecký Matyáš Budina trefil ke vzdálenější tyči.

Zápas pokračoval do samostatných nájezdů, kde byl bohužel o gól lepší Mountfield. Ve druhé sérii zápas rozhodl útočník Matěj Beneš.

„Myslím si, že to byl zápas plný chyb a využitých šancí na obou stranách. Hradec využil hned první, kterou jsme mu nabídli. Pak jsme dotahovali, což se nám povedlo. 6:6 je asi fér na obě strany. Prodloužení a nájezdy už jsou trošku vabank, ale myslím si, že to dopadlo tak, jak mělo. První dvě třetiny jsme tomu úplně nešli naproti a jsme rádi, že jsme to ve třetí srovnali.“

Jiří Janoušek ml.
„Prakticky od prvního střídání, kdy jsme dali z úvodní akce gól, to bylo hrozně divoké utkání. Ofenzívy na obou stranách dominovali. Přestože jsme vedli dvakrát o dva góly, nebylo nic hotového. Liberec má velkou sílu do ofenzívy, během chvilky jsme ve třetí třetině prohrávali. Hodně si vážíme toho, že mužstvo v sobě ještě našlo vnitřní sílu a dokázalo srovnat na 6:6. Bonusový bod z nájezdů je odměna.“