Reportáž

Janatova kanonáda nestačila, dorost v přestřelce podlehl Spartě

Liberec - Tygří dorostenci na Spartu rychle ztráceli dva góly, což se ukázalo být pro osud zápasu rozhodující – protože ačkoliv si naši hráči vytvářeli dostatek šancí, nebyli produktivní. Tedy až na jednu velkou výjimku, kapitán Radek Janata se trefil čtyřikrát!

Kritická pasáž přišla hned po pěti minutách hry, kdy se Sparta prosadila dvěma slepenými góly. Lukáš Novák se z ostrého úhlu trefil pod břevno, Richard Žemlička pak využil volného prostoru a forhendem zasunul puk za Vojtěcha Hambálka - 0:2. Liberečtí se poprvé prosadili ve 23. minutě. Soukromý i týmový střelecký účet otevřel z brankoviště Radek Janata - 1:2. Jakub Dvořák mohl rychle vyrovnat, ovšem po zákroku Přikryla poslal dorážku mimo odkrytou klec. Radek Janata pak střílel krátce po vyhraném vhazování, kotouč skončil na břevně a z brankové čáry se odrazil pryč!

V době největšího libereckého náporu tedy přišla studená sprcha. Vojtěch Port skryl své nahození a hosté znovu vedli o dva zásahy - 1:3. Jelikož další vyložené šance Liberce neproměnili Pavel Průšek ani Samuel Fiala, šlo se do kabin za dvoubrankového rozdílu. Třetí část znovu nezačala šťastně, Mikuláš Odehnal totiž využil zaváhání v rozehrávce - 1:4. Bílí Tygři kontrovali v přesilovce. Brankář Přikryl měl zakrytý výhled, čehož využil Radek Janata - 2:4.

Po sérii nebezpečných akcí na obou stranách sparťané definitivně rozhodli. Smolný zápas pro Liberec podtrhl nešťastný vlastní gól, branka byla připsána Mikuláši Odehnalovi. Andrej Fábry pak ještě vyrazil do otevřené obrany a předvedl hezký bekhendový blafák - 2:6. Bílí Tygři však až do konce nic nevzdali. Hosté si do vlastní brány srazili přihrávku Radka Janaty a hattrick byl na světě. Stejný hráč navíc ještě v poslední minutě zblízka trefil mezírku mezi betony a upravil na konečných 4:6.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec
„Dnes to bylo o produktivitě, šancí jsme si vypracovali mraky. Už v týdnu jsme se o tom s hráči bavili, že musíme dávat góly na tréninku a pak to půjde v zápase. Bohužel se to potvrdilo. Musím pochválit kluky z devítky, kteří dnes dostali prostor. Ale i další hráče, výkon nebyl špatný. Nezasloužili jsme si 4:6 prohrát, ale Sparta nás porazila v zakončení."