Janatova kanonáda nestačila, dorost v přestřelce podlehl Spartě

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří dorostenci na Spartu rychle ztráceli dva góly, což se ukázalo být pro osud zápasu rozhodující – protože ačkoliv si naši hráči vytvářeli dostatek šancí, nebyli produktivní. Tedy až na jednu velkou výjimku, kapitán Radek Janata se trefil čtyřikrát!

nadst. 11, čtvrtek 27. ledna 2022

Branky a nahrávky: 23. Janata (Dvořák), 46. Janata (Hois), 59. Janata (J.Pérez), 60. Janata (Fiala) – 5. Novák (Křišťan), 6. Žemlička, 29. Port (Žemlička), 44. Odehnal (Novák), 56. Odehnal, 57. Fábry (Port). Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 43:28.

Hambálek (Bogač) – Jakubec, Seidl, Průšek, Dvořák, Macháček, Stromský, Král – Zenker, Rozsíval, Fiala (A), Hois (A), J. Pérez, Špilka, Maxin, Janata (C).

HC Sparta Praha

Přikryl (Obolenski) – Hašek, Marton, Šeba, Bartoň (C), Janský, Port – Stepančuk, Vašíček, Odehnal, Žemlička, Novák, Fábry (A), Skuratov, Poláček, Hrubý, Křišťan.

Kritická pasáž přišla hned po pěti minutách hry, kdy se Sparta prosadila dvěma slepenými góly. Lukáš Novák se z ostrého úhlu trefil pod břevno, Richard Žemlička pak využil volného prostoru a forhendem zasunul puk za Vojtěcha Hambálka - 0:2. Liberečtí se poprvé prosadili ve 23. minutě. Soukromý i týmový střelecký účet otevřel z brankoviště Radek Janata - 1:2. Jakub Dvořák mohl rychle vyrovnat, ovšem po zákroku Přikryla poslal dorážku mimo odkrytou klec. Radek Janata pak střílel krátce po vyhraném vhazování, kotouč skončil na břevně a z brankové čáry se odrazil pryč!

V době největšího libereckého náporu tedy přišla studená sprcha. Vojtěch Port skryl své nahození a hosté znovu vedli o dva zásahy - 1:3. Jelikož další vyložené šance Liberce neproměnili Pavel Průšek ani Samuel Fiala, šlo se do kabin za dvoubrankového rozdílu. Třetí část znovu nezačala šťastně, Mikuláš Odehnal totiž využil zaváhání v rozehrávce - 1:4. Bílí Tygři kontrovali v přesilovce. Brankář Přikryl měl zakrytý výhled, čehož využil Radek Janata - 2:4.

Po sérii nebezpečných akcí na obou stranách sparťané definitivně rozhodli. Smolný zápas pro Liberec podtrhl nešťastný vlastní gól, branka byla připsána Mikuláši Odehnalovi. Andrej Fábry pak ještě vyrazil do otevřené obrany a předvedl hezký bekhendový blafák - 2:6. Bílí Tygři však až do konce nic nevzdali. Hosté si do vlastní brány srazili přihrávku Radka Janaty a hattrick byl na světě. Stejný hráč navíc ještě v poslední minutě zblízka trefil mezírku mezi betony a upravil na konečných 4:6.

Milan Plodek
„Dnes to bylo o produktivitě, šancí jsme si vypracovali mraky. Už v týdnu jsme se o tom s hráči bavili, že musíme dávat góly na tréninku a pak to půjde v zápase. Bohužel se to potvrdilo. Musím pochválit kluky z devítky, kteří dnes dostali prostor. Ale i další hráče, výkon nebyl špatný. Nezasloužili jsme si 4:6 prohrát, ale Sparta nás porazila v zakončení.“

nadst. 11, čtvrtek 27. ledna 2022

HC Sparta Praha