Jedenáctigólová přestřelka skončila lépe pro Třinec. Junioři vystříleli alespoň bod!

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec – Přes napínavou bitvu o každý metr ledu, Tygři nepřestříleli Třinec a prohráli s Oceláři v prodloužení 5:6. Šelmy dvakrát vedly, ale Slezanům se podařilo otočit stav utkání, zejména ve druhé třetině, kde vsítili pět gólů.

1. kolo, čtvrtek 30. ledna 2020
5:6p
(1:0, 3:5, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Jiruš (Kovář, Drábek), 25. Šafařovský (Hampl, Liška), 27. Měchura (Nezbeda, Liška), 31. Rychlovský (Trunda), 45. Jansa (TS) – 21. Havránek (Matiaško), 21. Matěj (Geidl), 34. Matiaško (Geidl), 37. Mastič (Hrůzek, Matěj), 37. Jobánek, 61. Jenáček (Geidl, Havránek). Rozhodčí: Pilný – Hnát, Dědek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 23. Střely na branku: 41:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3, 4:4, 4:4, 5:5, 5:6.

Král – Hampl, Kovář, Žůrek, Had (A), Šedivý – Křepelka, Rychlovský, Šafařovský (C), Adamec, Jansa, Strnad, Jiruš, Trunda, Měchura, Liška, Drábek, Nezbeda, Žemba

HC Oceláři Třinec

Švehlák (Halouzka) – Radzienciak, Jenáček, Vacula, Cienciala, Hrůzek, Homola – Havránek, Stránský, Pastor, Mikler, Geidl (C), Mastič, Konečný, Matiaško, Matěj (A), Kašpárek, Jobánek

V první třetině dokázali Tygři využít přesilovku a otevřeli skóre. Filip Kovář nahodil puk od modré čáry na Štěpána Švehláka, kterému kotouč vypadl z výstroje. Před brankářem se nejdříve zorientoval Vojtěch Jiruš, jenž touš dopravil za brankovou čáru – 1:0. Ke konci periody získal velikou šanci na srovnání Michal Matiaško, ale nedokázal Daniela Krále překonat. V podobné situaci se ocitl na druhé straně i Tomáš Trunda, jenž také nepřekonal třineckého maskovaného muže.

Druhé dějství nám přineslo gólovou smršť. Hned po úvodním buly se kuriózním gólem blýskl Marek Havránek. Mladý útočník po vyhraném vhazování vystřelil z půlky na Daniela Krále, kterého tato neočekávaná střela překvapila a propadla mu za jeho záda – 1:1. Za necelou minutu mohli Slezani slavit podruhé, když potrestali liberecký faul. Nico Geidl nastřelil na libereckého brankáře puk, jenž ho neudržel ve výstroji a v brankovišti zorientovaný Pavel Matěj už jenom zasunul puk za brankovou čáru – 1:2.

Tygři rychle odpověděli na předchozí gól a dorovnali skóre. Jan Hampl se rozpřáhl a tvrdou ranou vystřelil na třineckého gólmana, jenž byl připraven zasáhnout, jenže těsně před ním puk tečoval Petr Šafařovský, který změnil trajektorii puku a rozvlnil síťku branky – 2:2. O pár minut podruhé poslal Tygry do vedení Adam Měchura, jenž dostal namazáno od Lukáše Nezbedy a zakončil mezi betony brankáře – 3:2.

Šelmy navýšily náskok o dvě branky ve svém vlastním oslabení! Jakub Rychlovský dostal nahrávku zpoza branky od Tomáše Trundy a zakončoval do pravého horního růžku – 4:2. Na druhé straně předvedla velmi pěknou kombinaci dvojice Matiaško – Geidl. Michal Matiaško dostal přihrávku na modré čáře, poté obehrál libereckého obránce přihrávkou na Nica Geidla, který ujížděl na Daniela Krále sám. Místo střely však zvolil zpětnou nahrávku na Michala Matiaška, jenž už měl lehkou práci a puk vsítil do poloprázdné branky – 4:3.

Oceláři srovnali po dělovce Maxima Mastiče, jenž přesně zamířil nad rameno libereckého brankáře. Daniel Král nemohl nic udělat, protože měl zakrytý výhled od dobře clonícího třineckého útočníka – 4:4. O chvíli později se Slezani opět dostali do vedení. Po střele Jonáše Jobánka z levého kruhu doputoval puk mezi betony Daniela Krále až za brankovou čáru – 4:5.

Ve třetí periodě se Severočeši mohli radovat z vyrovnání. Trestné střílení proměnil Filip Jansa, jenž si při nájezdu vybral kličku na pravé straně a zakončení směřoval na vzdálenější tyčku – 5:5. Vyrovnaný stav obou celků dospěl až do prodloužení, ve kterém se na pravém křídle osamostatnil Šimon Jenáček a přebruslil až před libereckého brankáře, kde zakončil do levého horního růžku brankové konstrukce – 5:6.

„Po první třetině jsme přestali dodržovat to, co jsme si řekli. První perioda se nám podařila, k ničemu jsme soupeře nepustili. Ve druhé třetině nás Třinec vytrestal pěti góly. V šatně jsme si řekli, že takhle to nepůjde a ve třetí třetině se nám podařilo vyrovnat. Za druhou periodu jsme si nezasloužili vyhrát.“

Jiří Juřík
„Zaspali jsme začátek, kde na nás Liberec fantasticky vletěl a byli jsme překvapeni, i když jsme se na toto připravovali. Paradoxně to pro nás byl budíček. Poté, co jsme se dostali do zápasu prvním gólem, tak jsme byli vyrovnaným soupeřem. Myslím si, že to byl krásný zápas a vyhrát mohla obě dvě mužstva, byli jsme ti šťastnější. Jsme spokojeni s výkonem a obětavostí, která je v této části soutěže potřeba.“