Reportáž

Jeník se v prvním zápase představil dvěma góly. Češi porazili Švýcary 6:2

Břeclav/Liberec - Vydařenější vstup do turnaje si české národní mužstvo i Jan Jeník asi nemohli přát. Svěřenci trenéra Bruka porazili Švýcarsko vysoko 6:2 a liberecký forvard si připsal hned dvě trefy.

Češi do utkání nevstoupili ideálně. Poprvé inkasovali po sedm minutách hry, kdy hráči ze země helvétského kříže využili početní výhodu. Od modré pálil Henauer a za Dostála kotouč dorážel dobře postavený VALENTIN NUSSBAUMER. Jenže odpověď měla přijít záhy a to také při přesilové hře. Zase šlo o ránu od modré, kterou vyslal Zábranský.

V předbrankovém prostoru si výtečně počínal JAN JENÍK, jenž střelu tečoval a bylo vyrovnáno. Zanedlouho už navíc národní výběr vedl DOMINIK ARNOŠT objel rychle zařízení a zasunul tak kotouč za Charlina. Češi v útočné hře pokračovali i po přestávce.

Góly zaznamenali v rychlém sledu VOJTĚCH STŘONDALA, který nachytal švýcarského brankáře na nedbalkách ranou z úhlu. JAKUB LAUKO, jenž vyslal z mezikruží schovanou střelu za obráncem a znovu JAN JENÍK. Ten pokřtil střídajícího Schmida dorážkou dělovky do zadního mantinelu.

Do třetí periody národní výběr vstupoval za stavu 5:1 a skóre navíc bylo ve 45. minutě ještě vyšší. JAKUB LAUKO se krásně uvolnil mezi dvěma beky a prudkým pokusem nedal maskovanému muži šanci na úspěšný zásah. Švýcaři kontrovali. MATTHEW VERBOON překonal Dostála táhlou střelou z pravého kruhu pro vhazování. Víc branek už ale diváci v Břeclavi neviděli a domácí tak mohou zaslouženě oslavovat tři body. Už v úterý je ale čeká další ostrý test. Narazí na Švédsko.

Ostatní výsledky prvního hracího dne

Švédsko - USA 6:1
Kanada - Rusko 3:4 po sam. náj.
Slovensko - Finsko 1:6