Jeník se v prvním zápase představil dvěma góly. Češi porazili Švýcary 6:2

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Břeclav/Liberec - Vydařenější vstup do turnaje si české národní mužstvo i Jan Jeník asi nemohli přát. Svěřenci trenéra Bruka porazili Švýcarsko vysoko 6:2 a liberecký forvard si připsal hned dvě trefy.

H1, pondělí 07. srpna 2017

Branky a nahrávky: 9. Jeník (Zábranský, Střondala), 12. Arnošt (Klejna), 22. Střondala (Kowalczyk), 27. Lauko, 36. Jeník (Arnošt), 45. Lauko (Zábranský) – 7. Nussbaumer (Henauer, Wetter), 48. Verboon (Henauer, Patry). Rozhodčí: Hribik, Kika – Špůr, Frodl. Diváci: 1 523.

Česká republika "18"

Dostál – Zábranský (C), Dluhoš, Klejna, Kowalczyk, Malík, Adámek, Seemann – Blümel, Pekař (A), Lauko – Plášek, Střondala, Gajarský – Kvasnica (A), Čajka, Matiášek – Sedlák, Arnošt, Jeník – Pavel

Švýcarsko "18"

Charlin (27. Schmid) – Gross (A), Henauer, Berni (C), Aebischer, Moser, Wyss, Prysi – Oana, S. Schmid (A), Patry – Gerber, Wetter, Calzimiglia – Vouillamoz, Nussbaumer, Verboon – Kiener, Wüest, Schwab

Češi do utkání nevstoupili ideálně. Poprvé inkasovali po sedm minutách hry, kdy hráči ze země helvétského kříže využili početní výhodu. Od modré pálil Henauer a za Dostála kotouč dorážel dobře postavený VALENTIN NUSSBAUMER. Jenže odpověď měla přijít záhy a to také při přesilové hře. Zase šlo o ránu od modré, kterou vyslal Zábranský.

V předbrankovém prostoru si výtečně počínal JAN JENÍK, jenž střelu tečoval a bylo vyrovnáno. Zanedlouho už navíc národní výběr vedl DOMINIK ARNOŠT objel rychle zařízení a zasunul tak kotouč za Charlina. Češi v útočné hře pokračovali i po přestávce.

Góly zaznamenali v rychlém sledu VOJTĚCH STŘONDALA, který nachytal švýcarského brankáře na nedbalkách ranou z úhlu. JAKUB LAUKO, jenž vyslal z mezikruží schovanou střelu za obráncem a znovu JAN JENÍK. Ten pokřtil střídajícího Schmida dorážkou dělovky do zadního mantinelu.

Do třetí periody národní výběr vstupoval za stavu 5:1 a skóre navíc bylo ve 45. minutě ještě vyšší. JAKUB LAUKO se krásně uvolnil mezi dvěma beky a prudkým pokusem nedal maskovanému muži šanci na úspěšný zásah. Švýcaři kontrovali. MATTHEW VERBOON překonal Dostála táhlou střelou z pravého kruhu pro vhazování. Víc branek už ale diváci v Břeclavi neviděli a domácí tak mohou zaslouženě oslavovat tři body. Už v úterý je ale čeká další ostrý test. Narazí na Švédsko.

Ostatní výsledky prvního hracího dne

Švédsko - USA 6:1
Kanada - Rusko 3:4 po sam. náj.
Slovensko - Finsko 1:6

H1, pondělí 07. srpna 2017