Ještě dva body! U19 ve veledůležitém boji porazila Boleslav a rukuje na Pardubice

Mladá Boleslav/Liberec - Skvěle, skvěle, skvěle! Tygří devatenáctka musela v Mladé Boleslavi uhrát všechny čtyři body, aby měla postup do play-off ve svých rukách. To se jí po velkém boji povedlo, teď zbývá z duelu s Pardubicemi vytěžit ještě dva body, Mladá Boleslav hraje s Havlíčkovým Brodem.

19. kolo, čtvrtek 22. listopadu 2018
3:4
(1:1, 2:1, 0:2 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Moravčík (Vasilev), 38. Moravčík (Vasilev), 40. V. Houška (Grim, Procházka) – 2. Šafařovský (Žemba, Burda), 31. Vomáčka (Cikhart), 45. Klapka (Šeliga), 46. Najman (Pařík), 61. Žůrek (Pařík, Žemba). Rozhodčí: Kostourek – Špůr, Karda. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:30. Diváci: 131.

BK Mladá Boleslav

Mašek – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška (A), Hovorka, Procházka – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster (A), V. Houška, Grim (C), Vasilev, Moravčík, Šíma

Pařík – Aubrecht, Hampl, Charvát (A), Kovář, Žůrek, Ira – Najman, Rychlovský, Šír, Šafařovský (C), Burda, Strnad, Klapka, Drábek Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A)

Tygři vstoupili do veledůležitého zápasu skvěle. Už po 84 vteřinách se prosadil Petr Šafařovský po zaspání domácích v obranném pásmu. Bruslaři ale ještě do konce první periody stihli vyrovnat. Andrej Moravčík ujel po levé straně a překonal Paříka ranou do horní části branky.

Naše mužstvo se ale nevzdávalo a bojovalo. Nejprve ubránilo oslabení po faulu Jana Šíra a následně se, v 31. minutě, prosadil Benjamin Vomáčka. Ten doslova dotlačil poskakující kotouč za gólmana Davida Maška po důrazu v předbrankovém prostoru.

Následně šelmy přečkaly dvě šance soupeře, avšak těsně před koncem prostřední části bylo opět vyrovnáno. Miroslav Vasilev nabil Andreji Moravčíkovi a ten se nemýlil. V čase 39:32 navíc využil nepřehledné situace pro libereckého brankáře Vladislav Houška a Mladoboleslavští poprvé ve střetnutí vedli.

Bílí Tygři vstoupili do závěrečné části ve velkém stylu. Nejprve Jan Žemba nevyužil obrovskou příležitost a pak Adam Klapka při hře čtyř proti čtyřem a během liberecké výhody, trefil po přihrávce Šeligy poloodkrytou branku soupeře. O minutu a šest vteřin později už naše mužstvo vedlo. Z mezikruží pálil přesně Adam Najman.

I když do konce základní části už další branka nepadla, Liberečtí potřebovali získat i čtvrtý bod. Nakonec byl úspěšný už minutu po začátku bonusového prodloužení Jakub Žůrek, který překonal brankáře Středočechů ráznou střelu. Na branku mu přihrál gólman Lukáš Pařík, jenž zaznamenal v zápase dvě asistence. V rozhodujícím utkání čeká naše mužstvo pardubické Dynamo, Tygři potřebují získat alespoň dva body.

„Byl to klíčový zápas. Víme ale ještě, že Mladá Boleslav hraje v Havlíčkově Brodě, takže my proti Pardubicím musíme urvat alespoň dva body, abychom měli jistotu play off. Každopádně Boleslav v tomto zápase bojovala, hlavně ve druhé třetině byla daleko lepší, my jsme kluky za druhou třetinu nepochválili. Nabádali jsme je ke zlepšení pohybu, aby byli agresivnější, protože hráči Boleslavi byli ve druhé třetině daleko živější a chtěli víc. Ve třetí třetině se to projevilo a dali jsme nějaké góly, důležitý byl i bod navíc z prodloužení.“

Jan Křivohlávek
„Utkání bylo z obou stran hodně důležité ohledně toho, který tým se posune do horní části tabulky. I když jsme dvakrát prohrávali, dokázali jsme v závěru druhé třetiny otočit na naši stranu. Myslím si, že kluci odváděli dobrou práci. Bylo tam nasazení, dobré bruslení a vidět chtění, na střídačce to žilo. Ale bohužel, nepodařil se nám vstup do třetí třetiny. Bylo tam vidět jako bychom se najednou báli. To je to, co jsme nechtěli a kluky na to upozorňovali. Hned po prvním buly jsme se dostali trochu pod tlak a to udávalo ráz třetí třetiny. Tak to ale chodí. Liberec si přiklonil štěstí na svou stranu. Bylo vidět, že hrál i více v pohodě a vstřelil rozhodující čtvrtý gól. Z naší strany je to velké zklamání, ale na druhou stranu jsme si to mohli uhrát sami dříve. Navíc se hraje ještě poslední kolo a je o co hrát až do konce, může se stát cokoliv.“