Junioři díky senzačnímu závěru utkání porazili lídra tabulky

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – I přes nepříznivý start zápasu se Bílým Tygrům podařilo porazit první Plzeň. V poslední dvacetiminutovce Liberec dokázal ve vlastním oslabení získat třígólový náskok, na který hosté již nedokázali reagovat. Juniorka nakonec zvítězila 7:4.

17. kolo, sobota 06. listopadu 2021

Branky a nahrávky: 19. Huňor (Rybář), 23. Gajda (Nezbeda, Leden), 37. Nezbeda (Hladík), 44. Jenčovský (Gajda), 53. Zajíček (Nezbeda), 58. Jenčovský, 60. Leden (Zajíček) – 5. Slanina (Soukup), 15. Kopic (Málát), 27. Malát, 46. Malát (Vajner, Houdek). Rozhodčí: Jaroš – Lučan, Kurtin. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:1. V oslabení: 3:0. Diváci: 68. Střely na branku: 34:54. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 7:4.

Král (Vopravil) – Kollert, Duschka, Starý, Rybář, Kovář, Hladík, Culek – Leden, Nezbeda (C), Pavlík (A), Kříž, Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda, Huňor

HC Škoda Plzeň

Vondraš (Němeček) – Houdek, Dlouhý, Hamšík, Vajner, Jánský, Malák (C) – Kvasnička, Kopic (A), Korčák, Malát, Dvořák, Slanina (A), Marcel, Soukup, Pešek, Holý, Ženíšek

Prvním střelcem v úvodní periodě se stal útočník Plzně Jan Slanina, který po přihrávce Marka Soukupa skóroval od pravého kruhu. Hosté v patnácté minutě udeřili ještě jednou, když po střele kapitána Maláka dorážel Marek Kopic. Tygrům se v této části podařilo ještě stav upravit. Po rychlém brejku Libereckých se ocitl sám před brankou Jan Huňor.

Začátek druhé dvacetiminutovky vyšel Tygrům skvěle! Plzeňská hráčská lavice byla potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Hned po vhazování získali Tygři kotouč a před brankou stál Petr Gajda, který puk dorazil přesně do sítě. Plzeň si ale vzala svůj náskok zpět, když se Sebastián Malát ocitl sám před Danielem Králem. Za pomoci mantinelu skóroval Lukáš Nezbeda a bylo opět srovnáno.

Plzeňský obránce namazal Gajdovi, jehož střelu pak dorazil Mikuláš Jenčovský a poslal Tygry do vedení. O dvě minuty později se ještě hostujícímu týmu podařilo stav srovnat, díky Sebastiánu Malátovi, který vylákal Krále z branky a pak střílel do prázdné klece. Ve vlastím oslabení poslal Liberec do vedení Jakub Zajíček, který dorazil střelu Lukáše Nezbedy. V početní výhodě Indiánů skórovali domácí ještě dvakrát. Nejprve Mikuláš Jenčovský a poté Matěj Leden, oba stříleli do prázdné.

Richard Lobo
„Měli jsme tenhle víkend na programu dvě hodně těžká utkání. Včera jsme byli kousek od výhry, dnes už se nám to povedlo. Jsem rád, že máme natolik široký kádr, že i když nám někteří kluci chybí, další za to vezmou a makají naplno. Když se všichni vydají, jsme schopni hrát s kýmkoliv. Dneska jsme ukázali, že do té špičky patříme. Vždy je příjemné porazit takhle silného soupeře, což pro kluky musí být motivace do další práce. Tak, jak jsme odehráli poslední dva zápasy, musíme i pravidelně trénovat.“

Petr Vojan
„První polovina zápasu byla z naší strany dobrá. Do třetí třetiny to bylo vyrovnané, ale fatálními chybami zkušených obránců jsme se připravili o body.“

17. kolo, sobota 06. listopadu 2021

HC Škoda Plzeň