Junioři doma dotahovali marně, Kometa zvítězila 5:4

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Nadstavbové zápasy juniorů Komety a Tygrů jsou poměrně bohaté na góly a toto klání nebylo výjimkou. Ačkoliv Severočeši zpočátku vedli, Kometa dokázala stav utkání otočit ve svůj prospěch a trestala každou chybu. Ve třetí třetině vykřesal naději domácím Měchura, když snižoval na 4:5, ale ani závěrečný tlak kýženou srovnávací branku nepřinesl a Tygři tak zůstali bez bodového zisku.

nadst. 7, sobota 05. března 2022

Branky a nahrávky: 5. Zajíček (Gajda, Hampl), 13. Plos (Pavlík, Jenčovský), 39. Měchura (Nezbeda, Hladík), 49. Měchura (Nezbeda) – 7. Sedláček (Sedláček, Šalé), 11. Boltvan (Malý, Harmim), 16. Malý (Šalé, Holemý), 24. Harmim (Boltvan), 38. Šalé (Sedláček, Boltvan). Rozhodčí:Úlehla, Pilný – Kis, Bohuněk. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 82. Střely na branku: 47:18. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5, 4:5.

Král (Vopravil) – Hampl, Šedivý, Kovář, Hladík, Dvořák (A), F. Patzelt – Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Plos, Cikhart, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

HC Kometa Brno

Schnattinger (Petržílka) – Řehák, Holemý, Ulbricht, J. Sedláček (C), Svoboda, Němec – Horký, Bartes (A), Hrnčíř, Šalé, I. Sedláček, Bělohlav, Malý (A), Pigl, Boltvan, Nesvadba, Harmim.

Do utkání vstoupili lépe Tygři, které poslal do vedení v 5. minutě Jakub Zajíček, jenž dorážel po střele Hampla od modré - 1:0. Zhruba za dvě minuty se ale radovali i hosté, jelikož se po povedené kombinaci s jeho bratrem a Eduardem Šalé dostal k puku Ivo Sedláček a srovnal tak stav zápasu - 1:1. V 11. minutě využila Kometa chyby v liberecké defenzívě a přečíslení dva na jednoho zakončil přesně do horního rohu liberecké klece Adam Boltvan - 1:2.

Srovnání však na sebe nenechalo dlouho čekat. Lukáš Plos dostal přihrávku od Šimona Pavlíka, který přesvědčil Brňany o tom, že bude objíždět branku, ale přihrál právě Plosovi a ten vyrovnal - 2:2. V 16. minutě šla ale Kometa znovu do vedení, když znovu využila přečíslení. Do úniku se dostali Šalé s Jakubem Malým, který skóroval střelou mezi ruku a tělo - 2:3.

Ve 24. minutě odskočili hosté již na rozdíl dvou branek zásluhou Nesima Harmima, jenž zavěsil do horního rohu Královy branky 2:4. V 35. minutě hráli Tygří junioři přesilovku, ale nedokázali ji přetavit v branku, naopak znovu inkasovali. Ivo Sedláček vyslal do samostatného úniku Eduarda Šalé, který šancí nepohrdnul a proměnil nájezd střelou mezi betony - 2:5.

Odpověď ze strany domácích přišla za sedmdesát sekund, když překvapil Adam Měchura brněnského maskovaného muže. Liberecký forvard obkroužil klec hostí a následnou střelou z otočky překonal Schnattingera - 3:5.

Vidina dvoubrankové ztráty Tygry hnala za vyrovnáním a ostřelovali klec Moravanů ze všech stran. Úspěšní však byli až ve 49. minutě, kdy se trefil opět Adam Měchura téměř ukázkově do šibenice - 4:5. Po zbytek utkání byli Tygři viditelně aktivnější, což dokládá i poměr střel 47:18. Ani obrovský závěrečný tlak ale kýžené srovnání nepřinesl a Severočeši tak zůstali bez bodového zisku.

Richard Lobo
„Co na to říct, zápasy s Brnem jsou pro nás, upřímně řečeno, lehce ubíjející. Myslím si, že jsme v zápase lepší a máme spoustu šancí, ale Brno dá gól ze všeho, co jim nabídneme. Nás stojí dotahování spoustu sil. Dost často v podstatě pouze brání a jsou v tom velmi dobří. Hrají v obraně urputně, jsou v ní extrémně zodpovědní a dělají minimum chyb. A když už zrovna nějakou udělají, nám se ji nedaří potrestat. Nevím, proč tomu tak je, ale přijde mi, že to tak máme jen s Kometou. S kolegy na střídačce si mnohdy říkáme, že bychom nejradši sami skočili na led a domlátili puk až do branky.“

Jan Zachrla
„Odvézt tři body z Liberce, který patří k favoritům celé soutěže, nás ohromně těší. Výsledek je podložený tvrdou prací celého týmu. Drželi jsme se stanoveného schématu a organizace hry, zároveň nás neskutečně podržel gólman. To byly základy našeho úspěchu.“

nadst. 7, sobota 05. března 2022

HC Kometa Brno