Junioři na závěr nadstavby rozdrtili Jihlavu 10:2 a vyhráli svou skupinu!

Date of publication Author Jan Kordík

Jihlava/Liberec - Svěřenci Richarda Loba prohrávali ve třinácté minutě na ledě Jihlavy již 0:2. Ještě na konci úvodní dvacetiminutovky ale dokázal snížit Filip Jansa, který touto brankou nastartoval tygří obrat a zároveň své povedené šestibodové odpoledne. Pro domácí byla zničující následující perioda, jelikož v ní kapitulovali hned šestkrát. Tygří junioři poté v poslední třetině zaokrouhlili svůj gólový příděl a uzavřeli tak nadstavbu vysokým vítězstvím 10:2!

nadst. 12, sobota 19. března 2022
2:10
(2:1, 0:6, 0:3)

Branky a nahrávky: Báťa (Nevšímal), 13. Rauš (Jungwirth, Báťa) – 19. Jansa (Hampl, Plos), 25. Jansa (Hampl), 26. Gajda, 31. Starý (Jiruš), 33. Jansa (Leden), 39. Zajíček (Šedivý, Gajda), 40. Jiruš (Jansa, Šedivý), 48. Šedivý (Zajíček), 52. Měchura (Jansa, Zajíček), 59. Jansa (Zajíček). Rozhodčí: Mejzlík, Květoň – Polák, Kubíček. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 88. Střely na branku: 31:69. Průběh utkání: 2:0, 2:10.

HC Dukla Jihlava

Maláč (Pulda) – Chvátal, Šabatka, Číhal, Vovsík, Sapík (A), Kerber – Pavelec, Sojka, Vyvial (C) – Jungwirth, Melenovský, Rauš – Nevšímal, Zdarsa, Straka – Bačkovský, Báťa.

Vopravil (Král) – Hampl, Kovář, Šedivý, Hladík, Starý, Kollert – Jansa, Měchura (A), Zajíček – Jiruš, Nezbeda (C), Plos – Gajda, Jenčovský, Cikhart – Kříž, Leden.

Duklu vyslal do vedení v 6. minutě Šimon Báťa, jenž dostal pas zpoza brankové čáry od Jana Nevšímala a skóroval střelou z první - 1:0. Ve 13. minutě hráli domácí početní výhodu a zásluhou přesné trefy Adama Rauše, ke kterému došel touš zpoza brány, odskočili již na rozdíl dvou branek - 2:0.

Na počátku 17. minutě skončila střela Petra Gajdy pouze na tyčce domácí klece, avšak necelé dvě minuty poté již byl úspěšným střelcem Filip Jansa. Liberecký forvard se vložil do střely Jana Hampla a dostal tak Tygry na dostřel - 2:1.

V 25. minutě se už hrálo opět od nuly. Znovu totiž udeřil Filip Jansa, který tentokrát vypálil z prostoru kruhů v přesilové hře - 2:2. V tutéž minutu šli Severočeši do oslabení, avšak ani to jim nebránilo v obratu vývoje utkání.b>Petr Gajda v početní nevýhodě využil chybu domácího hráče na modré čáře, vydal se na steč a nadvakrát překonal jihlavského maskovaného muže - 2:3.

V následné hře ve čtyřech po vzájemném vyloučení za drobnou šarvátku se na ledě vyrojilo více prostoru, čehož využil Adam Starý z prostoru kruhů - 2:4. Ve 33. minutě poslal liberecké hokejisty již do tříbrankového vedení Filip Jansa, který bekhendovou kličkou završil svůj hattrick - 2:5. Jihlavský obránce Michal Kerber si následně v 37. minutě vykoledoval trest pět minut plus do konce utkání a dlouhá přesilovka nezůstala od Libereckých bez povšimnutí.

Nedlouho před koncem prostřední dvacetiminutovky se Tygři znovu radovali a to díky šikovné teči střely Jakuba Šedivého od Jakuba Zajíčka - 2:6. Ani s vidinou druhé sirény však celek Richarda Loba nepolevil. Devět sekund před koncem druhého dějství přidal druhou branku Severočechů v dlouhé početní výhodě přesnou střelou Vojtěch Jiruš - 2:7.

V poslední dvacetiminutové části navýšil liberecký gólový účet Jakub Šedivý po asistenci od Jakuba Zajíčka a nasměrování puku mezi nohy jihlavského Maláče - 2:8. Nedlouho poté mohl lehce korigovat skóre Josef Vyvial, avšak Štěpán Vopravil zastavil jeho průnik betonem na brankové čáře.

Osm minut před koncem jihlavská branka opět kapitulovala, tentokrát totiž skóroval po pasu od Filipa Jansy Adam Měchura do odkryté klece - 2:9. Následně svojí čtvrtou brankou v utkání završil Filip Jansa své odpolední představení gólem v oslabení z úniku - 2:10. Bílí Tygři tak nedali Jihlavě sebemenší šanci a uzavřeli nadstavbovou část na prvním místě své tabulky!

„První třetina nebyla z naší strany úplně ideální, od druhé části se to zlepšilo. S Jihlavou jsme to ale takhle měli téměř pokaždé, kdy to nebylo ze začátku úplně ono a ve druhé třetině jsme klasicky přidali. Dopadlo to tak, jak to dopadlo, trošku jsme jim asi ten závěr znepříjemnili. Nás čeká v úterý play-off a už se musíme připravovat.“

Michal Broš
„Do zápasu jsme vstupovali s touhou udělat si poslední utkání sezóny úspěšné a pozitivní. První třetina naplňovala naše předzápasové představy. Škoda, že jsme dostali gól dvě minuty před jejím koncem z ojedinělé akce soupeře, kterou jsme nepohlídali. Pořád jsme ale nastupovali do druhé třetiny se skórem 2:1, Liberec však projevil svoji kvalitu. Mně se líbilo, že i přestože Liberci o moc nešlo a sezóna pro ně byla rozhodnutá stejně jako pro nás, přistoupili k utkání disciplinovaně. Pro mě je to favorit číslo jedna na vítězství v extralize, už poněkolikáté jsme s nimi prohráli. Pro nás je to doufám dobrá lekce a dali jsme si za cíl se poučit do následující sezóny. Po konfrontacích s top týmy jako byli dnes Tygři budeme jen silnější.“