Junioři nadělili Kometě sedm branek a výhrou si zajistili play-off!

Date of publication Author Jan Kordík

Brno/Liberec - Svěřenci Richarda Loba rozstříleli brněnskou Kometu vysoko 7:2 a připsali si cenné vítězství do nadstavbové tabulky. Utkání rozhodla především velmi povedená druhá třetina libereckých hokejistů, v nichž vstřelili šest branek a z toho hned čtyři v přesilových hrách.

nadst. 10, sobota 12. března 2022
2:7
(2:1, 0:6, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Harmim (Holemý, Boltvan), 7. Šalé (Malý, J. Sedláček) – 8. Plos (Jenčovský, Pavlík), 21. Měchura (Jansa, Zajíček), 22. Jenčovský (Pavlík, Starý), 25. Měchura (Nezbeda), 31. Měchura (Zajíček, Nezbeda), 33. Jansa (Jiruš, Hampl), 35. Kříž (Kovář, Pavlík). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Otáhal, Smetková. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 27:45. Průběh utkání: 2:0, 2:7.

HC Kometa Brno

Schnattinger (Petržílka) – Řehák, Holemý, Ulbricht, J. Sedláček (C), Svoboda, Němec – Horký, Bartes (A), Hrnčíř, Šalé, I. Sedláček, Bělohlav, Malý (A), Pigl, Boltvan, Nesvadba, Harmim.

Vopravil (Král) – Starý, Šedivý, Kovář, Hampl, Hladík, F. Patzelt – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

Jako první se ze vstřelené branky radovali domácí. Jan Holemý vyslal ve 4. minutě tvrdý projektil od modré čáry a trefil tyč liberecké klece. Kotouč se následně příhodně odrazil přímo na čepel Nesima Harmima, který poslal černou gumu do liberecké sítě - 1:0.

Brňané následně svůj dobrý start do utkání potvrdili o necelé tři minuty později, kdy jejich vedení navýšil Eduard Šalé. Čerstvě sedmnáctiletý forvard dostal průnikový pas od Jakuba Malého a skóroval bekhendovým blafákem mezi betony - 2:0. Následnou kontaktní branku Severočechů měl na počátku 8. minuty na svědomí Lukáš Plos, jenž zužitkoval střílený pas Jenčovského od pravého mantinelu - 2:1.

Již jedenáct sekund po startu prostřední periody bylo srovnáno. Ve zbytku přesilovky přenesené ještě z první třetiny skóroval Adam Měchura, který dostal krásný pas od Filipa Jansy od pravého mantinelu - 2:2. V 22. minutě poté otočil vývoj zápasu Mikuláš Jenčovský. Po střele Šimona Pavlíka došlo ke skrumáži před Schnattingerem, v níž se nejlépe zorientoval právě liberecký forvard - 2:3.

Tygří vedení následně potvrdil v 25. minutě Adam Měchura po pasu Nezbedy - 2:4. V polovině střetnutí využili Liberečtí další početní převahu, když Adam Měchura po stříleném pasu Jakuba Zajíčka zkompletoval hattrick - 2:5.

Hororová prostřední část ale pro domácí celek neskončila, jelikož šestou branku Tygrů přidal v přesilovce pět na tři střelou z první Filip Jansa po rohovém pasu od Vojtěcha Jiruše - 2:6. V 35. minutě pálil od modré Filip kovář, avšak jeho střela skončila pouze na zadním mantinelu. Touš se ale následně odrazil před branku, kde stál pozorný Filip Kříž, jenž uklidil za Schnattingera již sedmý gól Severočechů. Ti tak využili čtvrtou početní výhodu v zápase - 2:7.

Ve 43. minutě mohli Tygři vstřelit další branku, když po střele Nezbedy s lehkým kontaktem Schnattingera zvonila tyč. Liberečtí v závěrečné periodě museli čelit také několika brněnským přečíslením. V 49. minutě zahrozil střílející Jan Sedláček, zanedlouho poté v šanci dva na jednoho zase Horký, avšak Štěpán Vopravil výpady Komety bez problému zlikvidoval. Ačkoliv se Moravané ve zbytku duelu snažili o lehkou úpravu skóre, branku se jim již vsítit nepodařilo. Tygři si tak připsali tříbodovou výhru, která jim zajistila místenku v play-off!

Richard Lobo
„První třetina byla vyrovnaná. Ve druhé třetině se k nám přiklonilo štěstí v koncovce, které nám ve dvou předchozích zápasech s Brnem chybělo. Jsem rád, že jsme to tady zvládli a zajistili si play off.“

Jan Zachrla
„Výsledek je jednoznačný. Soupeř potvrdil svoji vysokou kvalitu. My jsme byli konkurenceschopní pouze první třetinu. Od druhé třetiny začal Liberec trestat naše chyby a ukazovat svou kvalitu. Ve třetí části si to už zkušeně pohlídali.“