Junioři navzdory zlepšenému výkonu prohráli i druhý finálový duel

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Tygři ve druhém zápase předvedli dobrý výkon, na soupeře z Plzně bohužel ale opět nestačili. Západočeši tedy vedou 2:0 na zápasy a série se stěhuje na jejich led, kde se jim svěřenci Richarda Loba pokusí venkovní výhry oplatit!

2. finále, neděle 17. dubna 2022

Branky a nahrávky: 17. Jiruš (Jansa) – 8. Adamec (Malát), 16. Hamšík (Malát), 36. Slanina, 43. Slanina (Dolhý). Rozhodčí: Horák, Květoň – Ondráček, Zíka. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 868. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Král (16. Vopravil) – Hampl, Starý, Šedivý (A), Hladík, Patzelt, Böhm – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Cikhart, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

HC Škoda Plzeň

Vondraš (Němeček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák (C) – Kvasnička, Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Korčák, Soukup, Beránek, Slanina (A), Malát, Ženíšek, Dáňa.

V první části se jako první prosadili hosté. Na konci přesilovkové kombinace stál Václav Adamec, který propálil libereckého brankáře. Plzeň se prosadila i v další přesilovce. Jakub Hamšík dostal nabito na levý kruh a trefil se mezi betony. Po tomto gólu Krále v brance nahradil Vopravil. Náskok hostů pak snížil Vojtěch Jiruš, který se ve vlastním oslabení dostal sám až na pravý kruh odkud zamířil přesně do branky.

Ve druhé části si Plzeň vzala zpět dvoubrankové vedení. Po zaváhání Tygrů měl Jan Slanina šanci v samostatném úniku. Jeho dorážka nakonec skočila za zády domácího gólmana. Nezbeda měl ještě možnost náskok hostí zmenšit. Jeho střela trefila ale pouze brankářův beton.

I v poslední části skórovali první hosté. Po pasu Adama Dolhého vypálil Jan Slanina z levého kruhu přesně do horního rohu domácí klece. Tygrům se zápas nepodařilo otočit a prohráli tak druhý finálový zapas poměrem 1:4.

Richard Lobo
„Dneska to byl z naší strany daleko lepší výkon než včera. Přistoupili jsme k tomu zodpovědněji. Potřebujeme být lepší v zakončení, Plzeň využila všechno, co jsme jí nabídli. Při hře pět na pět se do velkého tlaku nedostala, ale my jsme své šance nevyužili. Doufám, že se k nám přikloní štěstí. Teď musíme vyhrát oba zápasy v Plzni, když to soupeř zvládl u nás. Je to v našich silách! “

Petr Vojan
„Dneska to byl jiný zápas než včera. Důležitá byla pasáž druhé třetiny, kdy jsme nedali přesilovku, kde jsme měli tři šance, které jsme nevyužili. Místo toho jsme dostali branku na 1:2. Pak byl Liberec lepší. To jsme ale ustáli, dali jsme gól a to rozhodlo. “