Junioři nestačili na Kometu, vybojovali pouze bod

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec - U20 sehrála proti Kometě vyrovnaný zápas, jenž skončil na nájezdy lépe pro Kometu. Šelmy, i přes velkou bojovnost na soupeře nestačily a prohrály 3:4. Gól vstřelil i obránce Filip Kovář, s kterým v průběhu příštího týdne vyjde rozhovor.

10. kolo, sobota 05. října 2019
3:4sn
(1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Měchura (Jansa), 21. Kovář (Drábek, Křepelka), 29. Drábek (Rossmy) – 8. Indrák (Sedláček, Malý), 14. Malý (Indrák, Kowalczyk), 24. Kunc (Dufek, Kowalczyk), rozh. náj. Kunc. Rozhodčí: Jaroš – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Čajan (Franc) – Böhm, Šedivý, Hampl, Charvát (C), Kovář – Křepelka, Vomáčka, Adamec, Jansa, Strnad, Jiruš, Liška, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Měchura

HC Kometa Brno

Rachůnek (Vystavěl) – Holemý, Furch, Vašíček, Sedláček, Kowalczyk (C) – Žák, Indrák, Snášel, Bartes, Svoboda, Dufek, Stránský, Malý, Martiška, Kunc

První třetina začala lépe pro domácí, kdy se prosadil Adam Měchura a po nahrávce Filipa Jansy zakončoval do šibenice – 1:0. Poté Tygři sehráli přesilovku, kde si vytvářeli gólové šance, ale maskovaný muž hostů, gólman Rachůnek, všechny pokusy zhatil.

Po odpykání trestu na led naskočil rovnou z trestné lavice Daniel Indrák, který po samostatném úniku překonal domácího brankáře Čajana a srovnal – 1:1. Tenhle gól Kometu nakopl a do konce třetiny byli aktivnější. Brněnští využili svoji první přesilovku a Jakub Malý zakončoval do poloodkryté brány – 1:2.

Hned na tento gól mohl odpovědět a srovnat Adam Liška, který zachytil rozehrávku Brna před brankářem, ale tuto obrovskou chybu nepotrestal. V posledních vteřinách periody mohli jít do vedení o dva góly hosté, kteří rozjeli útočnou akci dva na jednoho. Nakonec se Matěj Svoboda rozhodl vystřelit. Kotouč nenasměroval na bránu a rozdíl skóre zůstal stejný.

V první minutě druhého dějství se podařilo šelmám srovnat! Nejprve z blízkosti prověřil Michael Drábek gólmana, ten stihl vyrazit do rohu. Pak od modré vystřeli tvrdou ránu obránce Filip Kovář a ta skončila za Rachůnkovými zády – 2:2.

Severočeši srovnané skóre moc dlouho neudrželi a Kometa se dostala do vedení po akci Michala Kunce, kterému se podařilo přelstít liberecké obránce i gólmana – 2:3. Ke konci třetiny se podařilo Libereckým srovnat po nahrávce Benneta Rossmyho Michaelu Drábkovi. Tento útočník z ostrého úhlu překonal brankáře – 3:3.

Tygři mohli jít do kabin s jednogólovým náskokem! Vojtěch Jiruš jel sám na branku a překonal brankáře Rachůnka bekhendovým blafákem! Bohužel, gólu zabránil na poslední chvíli pozorný obránce Sedláček a vyhodil puk pryč.

Ve třetím dějství se vylučovalo na obou stranách a hra byla rozkouskovaná. To nepřineslo gól ani na jedné straně a hra se přesunula do prodloužení. V něm už mohla Kometa vyhrát! Brněnský útočník Jakub Malý se ocitl ve velké šanci. Projel až před gólmana, kde zakončoval bekhendem. Tuto situaci zachránil Čajan, který nechal beton pevně přitisknutý k tyčce, poté puk zakryl svojí lapačkou a hru uklidnil.

Ke konci nastaveného času vypálil Michael Drábek od modré a Jan Křepelka se snažil dorazit puk za brankovou čáru, to se ale nepodařilo a následovaly nájezdy. Ve kterých na liberecké straně uspěl pouze obránce Miloslav Adamec. Naopak Kometě se podařilo Čajana překonat dvakrát, a tak odvážejí z města pod Ještědem dva body. Vítězný nájezd proměnil Michal Kunc, který po blafáku zakončoval mezi betony – 3:4.

„Dnes jsem klukům poděkoval za výkon, naopak včera jsme nebyli spokojeni s herním projevem. Dnes do toho kluci dali všechno, i když Kometa byla herně lepší na kotouči a měli daleko více ze hry. My jsme na ledě nechali srdíčko a to se nám vrátilo tím, že bereme aspoň bod.“

Jan Zachrla
„Jsme rádi za dva body. Liberec je organizovaný tým a v obraně hraje parádní hokej. Od nás šlo mnoho střel na bránu, ale málo jich do brány doletělo. I když jsme se drželi na puku více než soupeř, tak ve finální fázi nás do brány nepustili, tak i proto si Liberec zasloužil jeden bod.“