Junioři nestačili na tabulkového lídra a odjíždí z Plzně bez bodů

Date of publication Author Jan Kordík

Plzeň/Liberec - Tygří junioři v duelu s lídrem soutěže dvakrát vedli, Škodovka však ve druhé třetině překlopila utkání na svoji stranu. V poslední dvacetiminutovce přidali domácí pojišťovací čtvrtý gól a bylo rozhodnuto o výsledku. Závěrečný nápor při hře s prázdnou klecí kýžený gól nepřinesl a liberečtí hokejisté na bodový zisk nedosáhli. Svou premiérovou trefu v juniorské extralize si připsal obránce Václav Rybář.

36. kolo, sobota 05. února 2022
4:2
(2:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Eremiáš (Hamšík), 20. Ženíšek (Kopic, Pánek), 26. Soukup (Hamšík, Adamec), 50. Eremiáš (Kopic) – 4. Rybář, 16. Jenčovský. Rozhodčí: Sýkora, Němec – Malý, Sedláček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 37:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2.

HC Škoda Plzeň

Němeček (Lokajíček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Malák – Kvasnička, Eremiáš, Kopic, Adamec, Korčák, D. Soukup, Dvořák, Marcel, M. Soukup, Malát, Ženíšek, Dáňa.

Vopravil (Krátký) – Kollert, Duschka, Starý, Rybář, Hladík, Meisel, Culek – Leden, Nezbeda, Cikhart, Pavlík, Vyhlídko, Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

V první periodě využil ve 4. minutě tlak Liberce obránce Václav Rybář. Povedenou střelou si tak připsal premiérovou trefou v juniorské extralize - 0:1. O šest minut později za Plzeň srovnal skóre po souhře s Jakubem Hamšíkem Adam Eremiáš - 1:1. Severočechům navrátil vedení v 16. minutě Matěj Jenčovský, jenž využil drobného zmatku ve středním pásmu a propálil gólmana domácích - 1:2. Ještě před první sirénou ale došlo znovu k vyrovnání. Štěpána Vopravila propálil z levého kruhu Adam Ženíšek - 2:2.

V 26. minutě se Liberečtí provinili proti pravidlům a poskytli tak Škodovce přesilovou hru. Gólmana libereckých hokejistů překonal Dominik Soukup již po dvaceti vteřinách početní výhody - 3:2. Oba celky posléze hrály velmi aktivně a vytvářely si šance, maskovaní strážci ale byli ve zbytku periody při svých zákrocích neomylní.

Tygří junioři dostali v 48. minutě příležitost v podobě početní výhody, tu však nevyužili. Několik málo sekund po jejím skončení navíc inkasovali další branku. Střílejícímu Adamu Eremiášovi přihrával Marek Kopic - 4:2. Severočeši průběh utkání při závěrečném náporu při hře bez gólmana již nezvrátili a odjíždí tak z ledu lídra tabulky bez bodů.

„Utkání bylo z naší strany odbojované, bohužel jsme ale nezískali ani bod. Kluci makali, v rozhodujících chvílích ovšem vždy udeřila Plzeň. Byl to těžký zápas a dobrá prověrka před nadstavbou.“

Petr Vojan
„Utkání bylo hodně živelné a rychlé. Soupeř hrál hodně aktivně, my se také snažíme tak hrát, takže to bylo někdy i na úkor kvality z obou dvou stran. Bylo tam hodně nepřesností, ale zápas měl svoji kvalitu. Bylo vidět, že se střetly dva týmy ze špičky tabulky, i když teď samozřejmě ještě na obou stranách pár hráčů, kteří potom do té nadstavby tu kvalitu ještě zvednou, chybí. Byl to dobrý zápas a jsme rádi za tři body.“