Junioři od Hradce inkasovali osm branek a vysoko padli

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Do utkání s Mountfieldem šli liberečtí junioři v oslabené sestavě, ve stejný den totiž hrály také Benátky v Chance lize. Zápas byl zprvu relativně vyrovnaný, hosté ale postupně přidávali góly a skóre se zastavilo na hodnotě 2:8. Obě trefy Severočechů zaznamenal Petr Gajda, za Hradec se hned čtyřikrát prosadil Vojtěch Síla.

14. kolo, sobota 26. října 2019

Branky a nahrávky: 35. Gajda (Rossmy, Charvát), 48. Gajda (Měchura, Charvát) – 4. Morong (Poppel), 19. Síla (Morong, Poppel), 28. Morong (Budina, Pelda), 32. Poppel (Morong), 38. Pěnčík (D.Šedivý, Ďuriš), 45. Síla (Morong), 50. Síla (Poppel), 57. Síla. Rozhodčí: Bejček – Komárek, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 88. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 2.6, 2:8.

Čajan – Böhm, Ira, J. Šedivý, Hampl, Charvát (C), Had (A) – Křepelka, Vomáčka, Adamec, Jansa, Strnad, Liška, Nezbeda, Rossmy, Gajda, Měchura.

Mountfield HK

Sajdl – Pinkas, Voňka, Naar, Pelda, Janoušek, Pěnčík – Lukačka, Ďuriš, Síla, Budina, Jušta, Lang, Janda (A), D. Šedivý, Morong, Tecl, Poppel (C).

Východočeši se neostýchali a do utkání vstoupili velmi aktivně. Marco Lukačka si vybojoval puk a chvátal sám na branku, leč Čajana neprostřelil. To se povedlo až Matěji Morongovi, který po ledě i s trochou štěstí zakončil akci tří na jednoho - 0:1. Za Liberec zahrozil při vlastním oslabení Vojtěch Strnad, jenž se skvěle protlačil před bránu a hosté jej zastavili jen za cenu faulu. Právě v početní výhodě nicméně Hradec navýšil vedení. Vojtěch Síla inkasoval přihrávku do pravého kruhu a přesnou střelou ke vzdálenější tyči otevřel svůj bohatý gólový účet - 0:2.

Důležitý moment duelu přišel v sedmadvacáté minutě. Vojtěch Strnad se na brankovišti dostal k volnému puku, bekhendem jej ovšem dorážel pouze nad horní tyč. O několik desítek sekund později tak soupeř odskočil na rozdíl tří gólů. Matěj Morong se z levého rohu prohnal až před Čajana, roztáhl jej a bekhendem procedil černou gumu za čáru - 0:3. Další příležitost měl na holi Lang, ve velké šanci ale z mezikruží nestřílel přesně.

Znovu se hosté radovali až při liberecké přesilovce. To si totiž Petr Poppel vzal touš, dojel až do útočného pásma a prostřelil Čajana - 0:4. Šelmy nic nebalily a další početní výhoda už dopadla o poznání lépe. Bennet Rossmy našel na protějším kruhu Petra Gajdu, jenž si puk rychle zpracoval a o vzdálenější tyč jej napálil až do sítě - 1:4! Závěr třetiny znovu patřil Královéhradeckým. Daniela Šedivého v tutovce výborně eliminoval Čajan, na další akci už byl ovšem krátký. Radoval se Martin Pěnčík - 1:5.

Trenér Milan Plodek o hlavních zbraních soupeře:

"Hradec měl celkově lepší pohyb. Byl agresivnější, což se nám nedařilo. Mají tam ale prostě dva hráče, kteří jim bodují a o kterých jsme věděli. Víceméně ten zápas právě oni dva rozhodli. Nedařilo se nám je pokrýt. Oni jsou šikovní, umějí bodovat a individuálně se prosadit v rozhodujících chvílích."

Úvod třetí části opepřila pěstní výměna názorů mezi Jakuby Šedivým a Naarem. Tygři z ní kromě úspěšného počínání svého obránce vytěžili také přesilovku, jenže skóre se v ní opět měnilo na druhé straně. Vojtěch Síla udržel v šanci protihráče za zády a trefil místečko nad Čajanovou rukavicí - 1:6. Skóre posléze trošku upravil Petr Gajda, který si našel prostor před brankou a pohotovou střelou překonal Sajdla - 2:6!

V padesáté minutě se slavil hattrick. Petr Poppel dojel vyhozený kotouč a přes jediného libereckého obránce nabídl Vojtěchu Sílovi snadné zakončení do víceméně prázdné svatyně - 2:7. Stejný hráč se navíc prosadil ještě jednou, když v přesilovce doklepl černou gumu od tyčky do branky - 2:8. Mountfield nebyl daleko k devátému zásahu, svižný pokus Daniela Šedivého z pravého kruhu zastavila za překonaným Čajanem až tyčka. Hosty to ale mrzet nemuselo, pod Bílou věž si vezou jednoznačné vítězství.

Milan Plodek
„Dneska se to sešlo tak, že hrál dorost i Benátky. Rozdělili jsme to a šanci se předvést dostali kluci, kteří jindy tolik prostoru nemají. Bohužel se to nepovedlo, porazili nás víceméně dva hráči soupeře. Kluci musejí makat dál a o Benátky a další postupy si říct nejen řečmi v kabině, ale především na ledě. Trošku mě mrzí, že svoji příležitost neuchopili lépe. Nic se ovšem neděje, liga jede dál. V úterý máme v Turnově Boleslav, na což se těšíme a připravíme se na to. Určitě předvedeme lepší výkon!“

David Kočí
„Prostě nám tam dneska napadaly góly, měli jsme takové střelecké hody. Víc asi není moc co říct. Jsme rádi, že si z Liberce odvážíme tři body.“

14. kolo, sobota 26. října 2019

Mountfield HK