Junioři odčinili zaváhání s Třincem, Dynamo doma přetlačili poměrem 4:3

Liberec - Liberečtí junioři za sebou po reprezentační pauze mají již tři utkání. Nejprve porazili Havířov, načež schytali první debakl sezony od Ocelářů. Nyní si však mladí Tygři spravili chuť – Pardubice porazili 4:3.

Lepší vstup do zápasu měli bezesporu Bílí Tygři, kteří si během první dvanáctiminutovky utvořili dvougólový náskok zásluhou Šimona Pavlíka a Adama Měchury, kteří využili přesilovky. Hosté ovšem na gól druhého jmenovaného stihli velmi rychle zareagovat – také využitou powerplay, na jejíž konci stál Ondřej Chabada.

Do konce první dvacetiminutovky se však síť rozvlnila ještě jedenkrát. Podruhé v utkání se prosadil Adam Měchura, jenž vrátil svému celku dvoubrankové vedení. V prostřední periodě nicméně Dynamo dokázalo smazat i takový rozdíl, když se prosadil Daniel Herčík a následně na 3:3 srovnal Adam Paleček.

Ještě do konce druhého dějství se však Tygři ještě jednou prosadili, když Liberci vrátil vedení Petr Gajda. A jelikož Pardubice do konce zápasu již gól nevstřelily, ukázalo se, že se jednalo o branku vítěznou.

Richard Lobo
Bílí Tygři Liberec
„Bylo to hodně upracované utkání. Jsme rádi za tři body, ale je tam stále spousta věcí, ve kterých musíme být daleko lepší. Zítra nás čeká Hradec Králové, což je takové malé derby. Hrajeme v Turnově, kde doufáme, že bude dobrá divácká atmosféra, která nám pomůže k dalšímu vítězství."