Junioři ovládli derby s Mladou Boleslaví

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Liberec vstoupil do zápasu aktivněji. Až do poslední části neobdržel brankář Daniel Král od týmu z Mladé Boleslavi ani jeden gól. Bílí Tygři porazili Bruslaře 5:2.

nadst. 5, sobota 26. února 2022
5:2
(0:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 35. Šedivý (Dvořák), 47. Dvořák (Šedivý, Jiruš), 59. Pavlík (Gajda) – 15. Hampl (Jiruš), 16. Gajda (Plos, Nezbeda), 43. Křepelka (Václavík), 56. Brouček (Polák, Vyrubal). Rozhodčí: Zavřel, Bernat – Kajínek, Juránek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 101. Střely na branku: 40:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Král (Krátký) – Hampl, Starý, Šedivý, Kovář, Dvořák (A), Meisel – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda

BK Mladá Boleslav

Stuchlík (Král) – Moravec, Hron Němec, Křepelka, Hrouda, Vochvest, Jasečko – Závora (C), Polák, Snášel, Brouček, Půček (A), Broš, Vlasák, Václavík, Vyroubal, Plíšek

Do první dvacetiminutovky Tygři vstoupili aktivněji. Nejprve po Jirušově nahrávce doklepl kotouč do branky Jan Hampl , který stál připravený u levé tyče. O necelou minutu později udeřili Tygři podruhé. Nezbeda u mantinelu vybojoval puk, který poslal na Plose. Ten pak přihrál k bráně, kde byl Petr Gajda, kterému se odkryla brána a mohl dorážet.

I ve druhé části se více dařilo Bílým Tygrům. K dispozici měli i trestné střílení, které Šimon Pavlík bohužel neproměnil. Další gól přidal až Jakub Šedivý, který využil zmatečné situace před brankou.

V poslední třetině se hrál velmi vyrovnaný hokej. Nejprve se trefil boleslavský Karel Křepelka , který po nahrávce k mantinelu trefil nad Královo rameno. Liberec si ale vzal svůj třígólový náskok zpět, když Jakub Dvořák zamířil přesně nad brankářovu vyrážečku. Hostům dal naději ještě gól Dominika Broučka , kterému nahrál před branku Vyrubal odjíždějící z trestné lavice. Necelé dvě minuty před koncem, když to hosté zkoušeli bez gólmana zavezl Šimon Pavlík puk do prázdné branky a potvrdil tak výhru Tygrů.

„Byl to od nás zodpovědný výkon do obrany. V nadstavbě jsme měli průměr přes čtyři góly na zápas. Střílet góly umíme, ale dozadu se nám zatím moc nechtělo. Dnes jsme ukázali, že to umíme a musíme to potvrzovat. Už nejde jen útočit.“

Lukáš Zörkler
„Začali jsme velice špatně. První třetina nám úplně vypadla. Ve druhé části jsme si něco řekli a dostali jsme se do hry. Pak jsme dostali třetí gól. Kluci to nevzdali, ale Liberec je těžký soupeř a dneska vyhrál zaslouženě.“