Junioři podlehli Třinci na nájezdy, další pokus na ukončení série mají v sobotu

Date of publication Author Jan Kordík

Třinec/Liberec - Ve čtvrtém semifinále extraligy juniorů měli Oceláři nůž na krku a museli vyhrát, svěřenci Richarda Loba naopak disponovali postupovým mečbolem. Pro určení vítěze nestačila základní hrací doba ani následné prodloužení a rozhodnout musely samostatné nájezdy. V dovednostní soutěži však byli úspěšnější Třinečtí a vynutili si tak pokračování série.

4. semifinále , středa 06. dubna 2022
4:3sn
(1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Ramik (Matěj, Kareš), 26. Ramik (Geidl, Kareš), 58. Kareš (Haas), rozh. náj. Jobánek – 25. Jiruš (Jansa), 55. Šedivý, 59. Měchura (Kovář, Hampl). Rozhodčí: Obadal, Šudoma – Kučera, Blažek . Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 139. Střely na branku: 52:49. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Oceláři Třinec

Švančara (Klimek) – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Kozlík, Jobánek.

Král (Krátký) – Kollert, Šedivý, Kovář, Hampl, Hladík, Böhm – Leden, Nezbeda, Jansa, Pavlík, Vyhlídko, Kříž, Jiruš, Měchura, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

Úvodní dvacetiminutovka nabídla gólové šance na obou stranách, o něco aktivnější však byli Tygři. Mnoho nechybělo v 15. minutě, když ujížděli v přečíslení dva na jednoho Zajíček s Měchurou, ale druhý jmenovaný trefil pouze připravenou lapačku domácího brankáře. Do vedení se však v závěru prvního dějství dostali Třinečtí, jelikož skóroval Michal Ramik střelou z mezikruží - 1:0.

Oceláři se nespokojili s jednogólovým náskokem a i na počátku prostřední periody se drali do zakončení. V 25. minutě jim přišla vhod početní výhoda, ve vlastním oslabení ale naopak dokázali srovnat skóre Liberečtí. Filip Jansa vyslal do úniku Vojtěcha Jiruše a ten zakončil přesně pod víko - 1:1.

Vyrovnaný stav však neměl dlouhého trvání, jelikož si nedlouho poté uzmuli zpět své vedení domácí. Nico Geidl vybídl pasem do slotu ke střele Michala Ramika a třinecký forvard následně úspěšně zakončil pod betony tygřího gólmana - 2:1. V 32. minutě navíc dostali domácí příležitost navýšit svůj náskok v pětiminutové přesilovce, vlastní nedisciplinovaností se ale o plnohodnotnou početní výhodu připravili.

Třinečtí nepolevili ve svém tlaku ani na začátku třetí třetiny a Daniel Král se ve svém působišti musel značně otáčet. S postupem času se ale začali dostávat do šancí i Tygři, když ve 49. minutě zahrozil Měchura a o několik momentů později i Gajda. Liberecká snaha o vyrovnání přinesla své ovoce v 55. minutě. Jakub Šedivý byl faulován v rozhodující chvíli svého samostatného úniku a nařízené trestné střílení zkušeně proměnil - 2:2! Ani ne o třicet sekund později navíc zvonila za maskovaným mužem Třince tyč po střele kapitána Severočechů Lukáše Nezbedy.

V 58. minutě však skórovali opět Slezané, když střelu Oskara Haase dorazil za brankovou čáru Antonín Kareš - 3:2. Tygří odpověď ale přišla záhy díky dobré aktivitě Adama Měchury v předbrankovém prostoru - 3:3. V následujícím nastaveném čase však žádná branka nepadla a rozhodnout musely nájezdy. V dovednostní soutěži se dlouho nedařilo vsítit rozdílovou branku, nakonec byl však úspěšný Jonáš Jobánek a vybojoval tak pro Třinec prodloužení série.

„Odehráli jsme těžké utkání, které bylo urputné z obou stran. Udělali jsme spoustu zbytečných chyb a nechali jsme se rozhodit. Dotahovali jsme a nájezdy byly loterie. Ve čtvrtém utkání byl šťastnější Třinec a my se připravíme na domácí zápas.“

René Mucha
„Nemáme to jednoduché a potvrdilo se to. Chvilkami to bylo oťukávání. V první třetině to bylo poklidné a ve druhé se to zvedlo. Je škoda, že jsme to neudrželi za stavu 3:2. Prodloužení moc šancí nenabídlo. Nájezdy byly poté loterie a štěstí stálo při nás. Tím jsme si prodloužili sezónu a bod v sérii jsme si zasloužili.“