Junioři podlehli v nájezdech a z Pardubic si vezou alespoň bod

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Pardubice/Liberec - Tygří devatenáctka započala svůj boj o play-off ve městě perníku. Ačkoliv měla v celém utkání více než dvojnásobný počet střel na branku, jeden jediný gól vstřelil Jakub Rychlovský už v úvodní třetině. Ve třetí části domácí vyrovnali a utkání tak prodloužili. Liberečtí bojovali až do samostatných nájezdů, nakonec ale na Dynamo nestačili.

N1, čtvrtek 28. února 2019
2:1sn
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 42. Mert (Chára), rozh. náj. Koffer – 14. Rychlovský (Najman, Teplý). Rozhodčí:Úlehla – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 19:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

HC Dynamo Pardubice

Nečas (Vlk) – Dubovčí, Hrádek, Oliva, Leder, Bučko, Jelínek, Mert – Pochobradský, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Koffer, Kostka, Chára, Šír, Bucek, Trejbal, Tobiáš.

Pařík (Čajan) – Aubrecht, Kunst, Hampl, Charvát, Žůrek, Ira – Najman, Rychlovský, Šír, Teplý, Jiruš, Chrtek, Klapka, Drábek, Cikhart, Šeliga, Žemba.

Do zápasu vstoupili lépe liberečtí hokejisté včetně mladých hráčů z prvoligových Benátek. Jednalo se o první utkání z celkových šesti, kde jde doslova o všechno – o postup do play-off. Skóre jako první otevřel ve čtrnácté minutě Jakub Rychlovský, který po spolupráci s Adamem Najmanem a Michalem Teplým dokázal vsítit puk za Nečasova záda – 1:0.

Druhá perioda byla téměř bez jakýchkoli trestů na obou stranách. Ačkoliv byli Severočeši o dost aktivnější, nedokázali se gólově prosadit. Po nějaké době se ve hře uchytily i Pardubice. Domácí udeřili v poslední dvacetiminutovce a hned v úvodu využili svou druhou přesilovou hru. Po nahrávce Dominika Cháry pálil přesně obránce Jakub Mert a vyrovnal na 1:1.

V druhé polovině třetiny neudržely týmy nervy na uzdě a necelých 10 minut před koncem se rozdalo několik menších trestů, kdy na trestnou lavici putovali o něco více Bílí Tygři. Nicméně žádná přesilovka nebyla proměněna a skóre tak zůstalo stejně těsné.

V pětiminutovém prodloužení se taktéž nerozhodlo. Liberečtí v něm měli k dispozici početní výhodu, ze které ale nakonec netěžili. Zápas se tak prodloužil až do samostatných nájezdů, kde bylo v závěru úspěšnější domácí Dynamo. Vítěznou trefu pro Pardubice si připsal útočník Filip Koffer - 2:1.

„Do zápasu jsme vstoupili hodně aktivně a vytvořili si šance. Bohužel jsme proměnili jen jednu. Poté se hra vyrovnala, my jsme začali předržovat puky a naše hra tím trpěla. V čem se ale musíme do příštích utkání rapidně zlepšit, je hra v předbrankovém prostoru soupeře. Čtyřicet střel na bránu, které brankář vidí, nejsou vůbec nebezpečné.“