Junioři přehráli Havířov a připisují si první vítězství roku 2022

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Liberec vstoupil do roku 2022 vítězně. Soupeři z Havířova nepovolil jedinou gólovou radost a připsal si tak jednoznačnou výhru 5:0. O všechny branky se postarali různí střelci, jako dvoubodoví (oba 1+1) pak odcházeli Adam Měchura a Lukáš Nezbeda.

28. kolo, pátek 07. ledna 2022
5:0
(2:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. Jenčovský (Patzetl, Meisel), 19. Plos (Zajíček, Starý), 48. Nezbeda (Měchura), 58. Leden (Kollert, Hladík), 58. Měchura (Nezbeda). Rozhodčí: Bernat, Domský – Kettner, Gabriel. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 68. Střely na branku: 42:23. Průběh utkání: 5:0.

Vopravil (Hambánek) – Hampl, Kollert, Starý, Hladík, Patzelt, Meisel – Leden, Nezbeda (C), Cikhart, Jansa, Pavlík, Kříž, Měchura (A), Plos, Jnečovský, Zajíček, Gajda

AZ Heimstaden Havířov

Nowak (Zlatnický) – Kremnický, Bílek, Kubíček (A), Zavřel, Kyselí, Fědor, Kočí (C) – Pevka, Horvát, Pastor (A), Makovec, Becher, Pavlačka, Klačík, Špaček, Hledík, Bárta

V první části měli liberečtí výraznou převahu. Poprvé se prosadil Mikuláš Jenčovský, který se po nahrávce rovnou z buly ocitl sám před bránou. Druhý gól Tygrů si připsal Lukáš Plos po nahrávce Zajíčka, který právě odjížděl z trestné lavice.

Druhá dvacetiminutovka žádný gólový moment nenabídla. Asi nejblíže ke změně stavu byl Liberec. Po střele Jakuba Zajíčka, kterou brankář soupeře nedokázal zachytit přišlo mnoho dorážek. Kotouč se ale do brány bohužel nedostal. Po druhé třetině zůstává stav 2:0.

I v poslední třetině měli Bílí Tygři navrch. V čtyřicáté osmé minutě se po nahrávce Adama Měchury prosadil Lukáš Nezbeda, který stál sám před brankou. Poté se ve zmatené situaci před brankou nejlépe zorientoval Matěj Leden a dorazil puk za Nowakova záda. Poslední gól Liberce patřil Adamu Měchurovi, který střílel z pravého kruhu.

„Byl to těžký zápas po dlouhé pauze. Na začátku jsme se hledali. Havířov už hrál v úterý, tak byl rozehranější. Jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli, gólman nás podržel. Ve třetí třetině jsme se i trochu rozstříleli. Zítra nás čeká Třinec, tomu máme co vracet, prohráli jsme tam 7:3. Snad se na ten zápas dobře připravíme.“

Tomáš Urbánek
„Utekl nám začátek zápasu a soupeř se dostal do dvoubrankového vedení. Potom jsme srovnali krok a druhou třetinu jsme odehráli velmi dobře. Chybělo nám štěstí. Měli jsme hodně šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Myslím, že zápas rozhodl třetí gól, po kterém nám spadly hlavy.“