Junioři převálcovali Mladou Boleslav! V Turnově ji rozstříleli 6:3

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec – Do derby šli Tygři svižně a hned po první třetině se skóre vyšplhalo na 4:0. Bruslaři se snažili srovnat, ale rozjetá liberecká mašina to nedovolila. Utkání se sehrálo na Zimním stadionu Ludvíka Koška v Turnov. Na tomto hezkém stadionu šelmy, stejně jako před rokem proti Spartě, vyhrály! Hrálo se ve vysokém tempu, postupem hry se tvrdost osobních soubojů stupňovala. Nechyběla ani občasná strkanice! Při tomto utkání byla možnost navštívit na stadionu zmenšený Tygří fanshop, vyfotit se s maskotem či zkusit štěstí v modifikované Zlaté Tygří trefě.

15. kolo, úterý 29. října 2019
6:3
(4:0, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Šafařovský, 7. Klapka (Źůrek), 11. Jiruš (Najman, Rychlovský), 16. Jiruš, 54. Klapka (Šafařovský), 56. Klapka – 36. Grim, 40. Moravčík (Závora, Vasilev), 55. Houška (Petržilka, Mežnar). Rozhodčí: Micka – Šimánek, Štěpánek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 285. Střely na branku: 40:39. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Čajan (Krátký) – Aubrecht, Ira, Hampl, Charvát (C), Kovář, Žůrek, Had (A) – Křepelka, Rychlovský, Vomáčka, Šafařovský (A), Strnad, Jiruš, Klapkla, Liška, Najman, Rossmy, Šeliga

BK Mladá Boleslav

Šatný (11. Zeithaml) – Dotter (C), Houška M. (A), Vacík, Dudycha, Rudolph, Filip – Schulz, Závora, Dlask, Petržilka, Grim, Mežnar, Houška V., Petriska, Vasilev, Moravčík, Šíma, Simon

V úvodní dvacetiminutovce se ve třetí minutě provinil mladoboleslavský obránce Filip a rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se zhostil Petr Šafařovský, jenž skóroval po bekhendovém blafáku, překonal mladoboleslavského brankáře Šatného a otevřel skóre – 1:0.

Po dalších třech minutách se prosadil Adam Klapka! Jakub Žůrek si obhodil obránce Mladé Boleslavi a nahrál na volného Klapku, který skóroval do poloprázdné brány – 2:0!

Po úspěšném vybojování puku ve středním pásmu nahrál Adam Najman Vojtěchu Jirušovi, který obehrál mladoboleslavského obránce a vsítil třetí gól – 3:0. Po třetím gólu za svá záda šel vystřídat mladoboleslavský maskovaný muž Šatný, do brány se za něj postavil Zeithaml.

Ke konci periody vznikla skrumáž před Čajanem a Bruslaři měli velikou šanci snížit skóre, ale jako první se zorientoval Daniel Ira a zahrál puk do rohu. Po této šanci Bruslařů můžeme říct hokejové přísloví: „Nedáš, dostaneš“. Tygři z protiútoku vytěžili maximum. Vojtěch Jiruš dostal pěknou nahrávku do jízdy a po kličce prostřelil Zeithamla – 4:0.

Ve druhém dějství měly šelmy šanci zvýšit skóre. Petr Šafařovský se prokličkoval přes oba obránce, vystřelil ze zápěstí, ale pozorný Zeithaml puk viděl a chytil ho do lapačky. Celek z města automobilů se poprvé v tomto utkání prosadil zásluhou Jana Grima. Po nastřelení tvrdé rány od modré se před Čajanem jako první zorientoval Grim, který dorazil puk za brankovou čáru – 4:1 .

Podruhé Mladoboleslavští vsítili gól v poslední minutě druhé třetiny. Po kombinaci Závory a Vasileva dostal přihrávku nepohlídaný Andrej Moravčík, který doťukl puk za Čajana – 4:2.

V závěrečné třetině měl možnost k navýšení skóre liberecký obránce Aubrecht. Jeho pokus těsně minul volný prostor v brance a domácí nenavyšovali.

Po nádherné akci při přechodu modré čáry se s pukem uvolnil Adam Klapka, který přihrál Petru Šafářovskému. Tento liberecký útočník vystřelil na Zeithamla. Puk vyrazil před sebe a Klapka se k němu dostal nejdříve a dorazil ho za brankovou čáru – 5:2.

Na pátý gól Tygrů přišla rychlá odpověď. Vladislav Houška po nahrávce z mezikruží od Petržilky dokázal vsítit třetí gól Mladé Boleslavi a zvýšil naději na vyrovnání – 5:3. Hned poté měli Středočeši další velkou šanci! Sám na bránu ujížděl Mežnar, ale byl hákován a jel trestné střílení. Při nájezdu si počínal velmi šikovně. Po naznačení a blafáku na levou stranu zabránil puku překročit brankovou čáru jen skvěle reagující Pavel Čajan a jeho lapačka!

Při posledním gólu si vystřílel proti Mladé Boleslavi hattrick Adam Klapka, jenž po nahrávce od Dominika Šeligy zpoza brány doťuknul bekhendem kotouč za mladoboleslavského maskovaného muže a mohl slavit – 6:3! V příštích dnech vyjde s tímto hattrickovým hráčem rozhovor.

Milan Plodek
„Po roce jsme se zase podívali na turnovský zimní stadion. Líbí se nám a jsme s ním spokojení. Podruhé se nám na jeho ledu podařilo vyhrát. Dnešní zápas byl dobrý. Perfektní juniorský hokej na malém hřišti. To znamená méně prostoru a myslím si, že to bylo oživení nejen pro liberecké kluky, ale i pro boleslavské. Hodně podstatná byla první třetina, kdy jsme vedli 4:0. Kdybychom přidali ve druhé periodě nějaké góly, tak by se zápas rozhodl dříve, ale tím, že Boleslav dotáhla na 4:2, tak se mělo o co hrát.“