Junioři prohráli v Litvínově, opět se trefil Šafařovský

Litvínov/Liberec - Špatná produktivita a cesta do Liberce s prázdnou. Kategorie U19 nezvládla ani druhý duel týdne a Litvínovu podlehla 2:4. Navíc tentokrát neuspěla ani v nadstavbě, svěřenci trenéra Milana Plodka jsou v tabulce osmí.

XV.kolo, sobota 26. ledna 2019
4:2
(3:2, 1:0, 0:0 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Berka (Svoboda), 13. Bartoš (Bártek, Baláž), 15. Svoboda (Berka, Kroupa), 30. Svoboda (Berka, Jouza), 62. Berka (Svoboda, Viedemann) – 2. Cikhart (Žemba), 11. Šafařovský (Jiruš, Šeliga). Rozhodčí: Petružálek – Toman, Kokrment. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:37. Diváci: 98.

HC VERVA Litvínov

Pejsar – Bártek, Šubrt, Viedemann, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Háva – Jindra, Krocker, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Fišer, Dufek, Svoboda

Pařík – Starý, Adamec, Charvát, Kovář, Had, Ira, Kollert – Křepelka, Šafařovský, Jansa, Jiruš, Nezbeda, Liška, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba

Hned úvodní část duelu nabídla parádní ofenzivní podívanou. Do vedení se dostali už po dvou minutách Bílí Tygři. Žemba při přečíslení 2 na 1 namazal Janu Cikhartovi a ten se nemýlil. Domácí odpověděli ještě do poloviny úvodní fáze. Marek Berka se zorientoval ve skrumáži před brankou nejrychleji a nekompromisně zavěsil.

Naše mužstvo však záhy skórovalo podruhé. Petr Šafařovský se z levého kruhu trefil přesně, když vypálil puk přesně mezi beton a lapačku. Litvínovským trvalo odpovědět pouze necelé dvě minuty. Baláž nahodil kotouč na branku a po teči Bárteka musel Pařík vytáhnout exkluzivní zásah. Povedlo se, nicméně odražený kotouč doputoval pouze k Danu Bartošovi a bylo vyrovnáno.

Vzápětí se navíc Chemici dostali poprvé v duelu do vedení. Pohlednou akci zakončil Přemysl Svoboda, jenž chytrou kličkou překonal libereckého gólmana. Na tuto trefu již naše mužstvo zareagovat nedokázalo. Ve 30. minutě se podruhé během duelu prosadil Přemysl Svoboda. Dostal příliš mnoho prostoru mezi kruhy a své příležitosti bezezbytku využil.

V závěru duelu ještě šelmy zabojovaly a snažily se s nepříznivým stavem něco udělat, leč neúspěšně. Šeliga 58 vteřin před koncem trefil tyč a zvuk, který si každý brankář oblíbí už v raném věku, se arénou rozléhal i deset sekund před závěrečnou sirénou. Litvínov uhájil výsledek 4:2.

Navíc se mu zadařilo i v nadstavbě. Autor úvodního gólu černožlutých Marek Berka ujel po levém křídle a svižnou střelou nad lapačku připravil Liberecké i o bod útěchy. Tygři odjeli z Litvínova s prázdnou a prohráli již počtvrté v řadě.

„Za dnešní zápas musím kluky pochválit. Teď jsme se prali s tím, že jsme nebyli schopni odehrát 60 minut. Dneska kluci 60 minut odehráli, bohužel soupeř byl lepší. Využil víc šancí, byli trošku aktivnější, ale na to, s jakou my teď jezdíme sestavou, tak kluci to dneska odmakali. Bohužel na 2 góly se venku vyhrát nedá.“

Radek Mrázek
„Po první třetině jsme si s klukama museli pár věcí říct, ale od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb. Hráli jsme výborně střední pásmo, kde se nám podařilo zastavit spoustu akcí soupeře. Rychle jsme se snažili přecházet do útoku a myslím, že jsme od druhé třetiny byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli.“