Junioři proti Motoru zvládli koncovku a radují se z plného počtu bodů

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Junioři Bílých Tygrů zahájili hrací víkend cenným skalpem. V Českých Budějovicích hráli Severočeši vyrovnanou partii s domácím Motorem, nad kterým nakonec díky povedené koncovce zvítězili 4:2.

5. kolo, pátek 24. září 2021
2:4
(1:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Turek (Remeš, Haas), 30. Remta (Pouzar, Chlubna) – 22. Zajíček (Cikhart, Nezbeda), 29. Leden (Kříž, Jenčovský), 55. Jenčovský (Nezbeda), 60. Zajíček (Kovář, Plos). Rozhodčí: Kosnar – Bělohlav, Jindra. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 31:44. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.

Banes Motor Č. Budějovice

Maleček – Remta (C), Fousek, Pavlát, Hail, Vaněk, Placek, Kumpfmüller – Remeš (A), Turek, Kašpar (A) – Cháb, Petrásek, Hracholskij – Haas, Pouzar, Chlubna – Janoch

Vopravil – Kollert, Starý, Kovář, Hladík, Dvořák (A), Patzelt – Nezbeda (C), Cikhart, Pavlík – Kříž, Měchura (A), Plos – Jenčovský, Leden, Zajíček – Gajda, Putz

Lepším vstupem do zápasu se prezentovali hokejisté Motoru. Ti přestáli bez úhony všech 17 střel Liberce v úvodní třetině, v jejíž polovině se sami ujali vedení. Vopravila v bráně šelem překonal Adam Turek, jenž stanovil skóre po dvaceti minutách na 1:0 pro domácí.

Liberečtí smazali manko ihned po přestávce, úspěšným střelcem se stal Jakub Zajíček. O pár minut později to bylo pro šelmy ještě o něco veselejší, když se prosadil i Matěj Leden. Jihočeši si však připravili bleskovou odpověď a díky brance Jiřího Remty bylo rychle znovu vyrovnáno.

Rozuzlení napínavého a dramatického utkání přinesla druhá polovina závěrečné třetiny, která přinesla radost Bílým Tygrům. V čase 54:49 vstřelil svůj první gól v sezóně Mikuláš Jenčovský, jehož branka byla nakonec také vítěznou. V samotném závěru pak ještě pečetil libereckou výhru Jakub Zajíček. I díky jeho druhé trefě tak podještědský tým mohl slavit cennou výhru 4:2.