Junioři proti Motoru zvládli koncovku a radují se z plného počtu bodů

Liberec - Junioři Bílých Tygrů zahájili hrací víkend cenným skalpem. V Českých Budějovicích hráli Severočeši vyrovnanou partii s domácím Motorem, nad kterým nakonec díky povedené koncovce zvítězili 4:2.

Lepším vstupem do zápasu se prezentovali hokejisté Motoru. Ti přestáli bez úhony všech 17 střel Liberce v úvodní třetině, v jejíž polovině se sami ujali vedení. Vopravila v bráně šelem překonal Adam Turek, jenž stanovil skóre po dvaceti minutách na 1:0 pro domácí.

Liberečtí smazali manko ihned po přestávce, úspěšným střelcem se stal Jakub Zajíček. O pár minut později to bylo pro šelmy ještě o něco veselejší, když se prosadil i Matěj Leden. Jihočeši si však připravili bleskovou odpověď a díky brance Jiřího Remty bylo rychle znovu vyrovnáno.

Rozuzlení napínavého a dramatického utkání přinesla druhá polovina závěrečné třetiny, která přinesla radost Bílým Tygrům. V čase 54:49 vstřelil svůj první gól v sezóně Mikuláš Jenčovský, jehož branka byla nakonec také vítěznou. V samotném závěru pak ještě pečetil libereckou výhru Jakub Zajíček. I díky jeho druhé trefě tak podještědský tým mohl slavit cennou výhru 4:2.