Junioři si připisují třetí bod série a jsou jeden zápas od finále

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Bílí Tygři v Třinci předvedli dominantní výkon. V zápase Oceláře porazili 6:1 a získávají tak už třetí bod semifinálové série. Zítřejší duel tak může rozhodnout o postupu Tygrů do finále.

3. semifinále, úterý 05. dubna 2022

Branky a nahrávky: 29. Haas (Ramik) – 7. Gajda (Měchura, Hladík), 8. Jenčovský (Patzelt), 22. Měchura, 28. Nezbeda (Gajda, Šedivý), 52. Jansa (Zajíček, Hampl), 1. Zajíček. Rozhodčí: Mrkva, Koziol – Hranoš, Veselý. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 178. Střely na branku: 34:47. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

HC Oceláři Třinec

Švančara (Klimek) – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek

Král (Krátký) – Šedivý, Kovář, Hampl, Hladík, Patzelt, Böhm – Leden, Nezbeda, Jansa, Pavlík, Vyhlídko, Kříž, Jiruš, Měchura, Jenčovský, Zajíček, Gajda

V první třetině byl Liberec aktivnější, a to se projevilo i na skóre. Adam Měchura zpoza branky našel Petra Gajdu, který pak bez problému překonal třineckého gólmana. Tygři svůj náskok rychle zvedli. Nahození Filipa Patzelta od modré tečoval Mikuláš Jenčovský. Po první části byl stav 2:0.

Na začátku druhé části potvrdil dominantní výkon Tygrů Adam Měchura, který prudce vystřelil od levého kruhu. Petr Gajda poslal kotouč na třineckou klec. Puk pak dorazil do branky Lukáš Nezbeda. Náskok Liberce snížil Oskar Haas, který poslal odražený puk za Králova záda.

Poslední dvacetiminutovka patřila opět Bílým Tygrům. Nejprve po přihrávce Jakuba Zajíčka pálil z levého kruhu Filip Jansa. Pouhou vteřinu před koncem skončil v třinecké síti kotouč odražený od hole Martina Böhma. Tygři jsou tak jen jeden zápas od postupu do finále.

Richard Lobo
„Dneska to byl těžký ale dobře zvládnutý zápas. Zítra nesmíme nic podcenit a odehrát utkání minimálně tak jako dneska, ne-li lépe.“

3. semifinále, úterý 05. dubna 2022

HC Oceláři Třinec