Junioři si vyšlápli na lídra! Bruslařům připravili první prohru v sezóně

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Tygří juniorka se může pyšnit pořádně cenným skalpem. Svěřenci Richarda Loba v domácím prostředí vyzráli na Mladou Boleslav, která šla do utkání bez jediné porážky coby extraligový lídr. Severočeši díky výsledku 5:2 svého soupeře přeskočili v tabulce a připsali si už šestou výhru v řadě.

7. kolo, úterý 28. září 2021

Branky a nahrávky: 17. Měchura (Šedivý, Jenčovský), 22. Pavlík (Gajda), 26. Zajíček (Nezbeda, Gajda), 37. Jansa (Nezbeda, Pavlík), 59. Měchura (Gajda) – 7. Vacík (Brouček, Němec), 60. Simon (Závora, Brouček). Rozhodčí: Wagner – Toman, Juránek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 56. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

Král – Starý, Kovář, Hampl, Hladík, Šedivý, Patzelt – Nezbeda (C), Cikhart, Jansa, Pavlík, Měchura, Plos, Jenčovský, Leden, Zajíček, Gajda, Putz

BK Mladá Boleslav

Stuchlík – Moravec, Němec, Vacík, Křepelka, Hrouda, Rajgl, Jasečko – Simon, Závora (C), Polák, Snášel, Brouček, Broš, Hruška, Václavík, Hašlar, Šíma

V úvodní periodě hrály oba týmy hodně vyrovnanou partii. Do vedení se jako první dostali Bruslaři, když hustého provozu před libereckou bránou využil chytrým nahozením od modré Dominik Vacík. Tygrům se však ještě do přestávky podařilo vyrovnat. Šedivý stříleným pasem oslovil Adama Měchuru, od jehož brusle se kotouč odrazil za brankovou čáru.

Důležitý zlom přišel v prostředním dějství, kdy se Severočeši razantně přiblížili vítězství. Nejprve se první trefou v libereckém dresu blýskl Šimon Pavlík, krátce po něm zakončil svůj samostatný nájezd nekompromisní ranou do horního růžku Jakub Zajíček a gólovou tečku za druhou třetinou napsal Filip Jansa.

V závěrečné dvacetiminutovce si šelmy svůj náskok bedlivě hlídaly. V lehkovážném duchu se nesl jen samotný závěr duelu. V oslabení vstřelil pátý liberecký a svůj druhý gól v utkání Adam Měchura, o kosmetickou úpravu výsledku se pak jednadvacet sekund před závěrečnou sirénou postaral mladoboleslavský Michal Simon. Bílí Tygři si tak připsali už šestou výhru v řadě, Bruslaři naopak vstřebávají první prohru v sezóně.

Richard Lobo
„Podali jsme dobrý a zodpovědný výkon směrem dozadu. Troufnu si říct, že jsme po celé utkání diktovali tempo a drželi soupeře na uzdě. Vepředu jsme byli po zásluze odměněni. Musím kluky pochválit. Doufám, že na to navážeme v dalších zápasech. “

Petr Haken
„Myslím, že to bylo oboustranně kvalitní utkání. Mrzí nás, že jsme ve druhé části soupeře nechali uskočit, protože ve třetí třetině jsme se ještě do zápasu mohli vrátit, ale nedali jsme góly. Řekl bych, že Liberec si vítězství zasloužil více než my.“

7. kolo, úterý 28. září 2021

BK Mladá Boleslav