Junioři v Boleslavi vedení neudrželi a potřetí v sezoně padli po nájezdech

Date of publication Author LŠ, Josef Zdobinský

Mladá Boleslav/Praha – Zase ty nájezdy! Ale hlavně další, po sedmém kole už šestá, porážka. Junioři Bílých Tygrů zatím v úvodu nové sezony tápou. Na ledě Mladé Boleslavi přitom měli dobře našlápnuto, ani v jednom případě ale hubený náskok neudrželi a v dovednostní disciplíně prohráli.

7. kolo, pondělí 08. září 2014
3:2sn
(1:1, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Kurka (Brzák, Podsedníček), 55. Sonnek (Kotala, Kurka), rozhodující sa. nájezd Kurka – 3. Huňa (Havlín), 50. Ordoš (Jedlička, Beránek). Rozhodčí: Lacina – Štětina, Rouspetr. Vyloučení: 7:7, navíc Kotala (MBL) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 75. Střely na branku: 28:35. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 – 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2sn.

BK Mladá Boleslav

Růžička – Kurka, Šťáva, Červinský, Čermák, Hes, Bernad – Kotala, Sonnek, Brzák, Podsedníček, Volf, Pořízek, Borovec, Ďurač, Němec, Průšek, Pätoprstý.

Stezka – Beránek, Havlín, Arlt, Mrázek, Pálek, M. Šír, Tržický – Jedlička, Ordoš, Huňa, Babec, Havlas, Heřmánek, Hrníčko, Kalfiřt, Král, R. Šír, Solenský, Paločo.

Obě mužstva hrála od první třetiny dost agresivně. Bílým Tygrům se navíc podařilo vstřelit rychlý první gól. Domácí obránce Roman Čermák nejdříve vystřelil velmi jemnou střelu na hostující branku. Jeho pokus ale skončil u Havlína, který s pukem odjel až do obranného území domácích. Zde se kotouč dostal až k Jozefu Huňovi, který jej na začátku třetí minuty zasunul až za záda brankáře Růžičky - 0:1.

Bruslaři na gól odpověděli velmi rychle. Vyloučení Jiřího Babce totiž potrestal v závěru páté minuty Jiří Kurka. Ten po Brzákově nahrávce z modré propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně libereckého brankáře - 1:1. V dalších minutách se pak utkání hodně kouskovalo a stalo se neatraktivním.

Rozhodčí Lacina se totiž rozhodl zjednat na obou stranách respekt častým vylučováním, takže k vidění nebyla plynulejší hra ani u jednoho z týmu. Dvě branky byly v podstatě vše, co bylo v první třetině k vidění.

Druhá část hry se bohužel nesla v podobném duchu jako ta první. Bruslařům se v jednadvacáté minutě vyskytla perfektní příležitost ke změně stavu. To bylo poté, co sudí nařídili trestné střílení za faul Zdeňka Krále na jednoho z domácích hráčů. Patrik Podsedníček ale nevyužil tuto jedinečnou příležitost moc dobře. Puk poslal Stezkovi vlastně přímo do náruče, což liberecký gólman s radostí uvítal.

Boleslav byla zpočátku druhé třetiny aktivnější, pak ale přišly hned tři vyloučení na domácí straně a aktivitu převzali hosté. Co jim byla územní převaha ale platná, když nebyli schopni téměř vystřelit na domácí bránu.

Výsledkem bylo, že se mnoho přesilovek hrálo spíše ve středním pásmu, nežli v obranném území domácích. Jelikož se už nic podstatného na ledě ve druhé třetině nestalo, muselo si pětasedmdesát trpících diváků počkat do třetí části.

V té byli prvních deset minut Liberečtí lepším mužstvem, pročež byli i odměněni brankou. Bruslaři sice měli v padesáté minutě výhodu početní převahy, ale to bylo úplně jedno Jakubu Jedličkovi, který vyslal do brejku svého kolegu Jana Ordoše.

Ten, ač byl v těsném obležení dvou domácích obránců, dokázal v pádu najít skulinku nad Růžičkovou lapačkou – 1:2. V tu chvíli vypukla na hostující střídačce ohromná radost, a je pravdou, že i mnozí diváci už si jistě začali myslet, že je o výsledku utkání rozhodnuto.

Bruslaři se ale nevzdali a výsledkem bylo využití další přesilovky. V pětapadesáté minutě přihrál Kurka vpravo Kotalovi, jenž našel volného Jana Sonnka před Stezkovou bránou. Ten se moc nerozmýšlel co s pukem a jednoduše poslal puk za záda hostujícího gólmana – 2:2.

Bruslaři se pak pokoušeli o rychlé otočení stavu utkání ve svůj prospěch, ale vinou Ďuračova zbytečného hákování naopak museli ještě bránit. Minutu a půl šel ještě v oslabení do brejku Sonnek, ale v obležení dvou libereckých beků poslal puk vedle Stezkovy brány. Do konce normální hrací doby se už skóre neměnilo.

Klání tak dospělo do prodloužení, ve kterém se do největší příležitosti dostal v samotném závěru Huňa. V úniku a ve spěchu ale nedovedl zakončit tak, jak si představoval, a tak přišly na řadu nájezdy.

Jako první neuspěl proti Růžičkovi Král. Naopak Kurka hned první nájezd proměnil, když se šikovně trefil přesně mezi Stezkovy betony. Když se pak na druhé straně neprosadil ani Havlas, byl osud utkání na Volfově holi. Ten se nenechal rozhodit emocemi a ukončil duel se šťastným koncem pro Bruslaře.