Junioři v přestřelce s Vítkovicemi padli v prodloužení

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Po jednogólovém vítězství nad Třincem se v zápase libereckých juniorů urodilo tentokrát hned devětkrát. O jednu branku více však nakonec dala vítkovická Ridera, která si díky vítězství 5:4 po prodloužení odvezla z Liberce dva body.

2. kolo, sobota 07. září 2019
4:5p
(1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Křepelka (Liška), 24. Rossmy, 40. Najman (Šafařovský), 50. Šafařovský (Jiruš) – 10. Machů (Ryšavý), 31. Fridrich (Věntus), 41. Bernovský (Beránek), 45. Gebauer (Zapletal), 64. Bernovský (Fridrich). Rozhodčí: Bejček, Jechoutek – Lhotský, Šimánek. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Čajan – Šedivý, Hampl, Charvát (C), Kovář, Žůrek, Had (A) – Najman, Křepelka, Vomáčka, Šafařovský (A), Jansa, Jiruš, Liška, Klapka, Rossmy, Šeliga, Gajda, Měchura

HC Vítkovice Ridera

Dolíška – Bystroň, Zapletal, Smička, Věntus, Machů – Fridrich, Bernovský, Krška, Kotásek, Bochnak, Mrva, Kylnar, Gebauer, Vojtovič, Ryšavý, Beránek

Zatímco v předchozím utkání s Třincem drželi Bílí Tygři čisté konto po celý zápas, proti Vítkovicím jim neprůstřelnost vydržela jen necelých deset minut. V přesilové hře Ridery využil hustého provozu před Čajanem Tomáš Machů a ostravský tým vedl.

Severočeši však po obdrženém gólu začali postupně přidávat a kýženého vyrovnání se dočkali ještě v první třetině. Po přihrávce Lišky se v poslední minutě prosadil zblízka Jan Křepelka, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Úvod druhé části vyšel lépe šelmám. Chybu ve vítkovické rozehrávce dokázal potrestat Bennet Rossmy, který svůj samostatný nájezd zakončil bekhendem mezi nohy gólmana Dolíšky. Vzápětí ovšem tečoval Věntusuvo nahození nechytatelně pro Čajana Petr Fridrich a bylo opět vyrovnáno.

Bílí Tygři pak museli čelit vítkovickému tlaku, který vyvrcholil krátkou přesilovkou pět na tři. Tu ale tým z Podještědí ubránil a v samotném závěru třetiny opět udeřil. Šafařovský připravil střeleckou pozici Adamu Najmanovi a ten procedil kotouč skrz Dolíškovu výstroj.

Ridera však nesložila zbraně, a v úvodu třetí části dokonce utkání otočila. Nejprve se prosadil Jan Bernovský a krátce po něm skóroval také Jiří Gebauer. S Bílými Tygry to potom nevypadalo moc dobře.

Nakonec se ale ve třetí dvacetiminutovce urodilo i na liberecké straně. Jiruš od pravého mantinelu našel ve střelecké pozici Petra Šafařovského a ten poslal zápas do prodloužení. V něm však bod navíc vydoloval ostravský tým. Fridrich vyrazil do přečíslení dva na jednoho spolu s Janem Bernovským, jenž se nakonec postaral o vítěznou trefu Ridery.

„Dnešní zápas se nehodnotí tak dobře jako ten předchozí. Zkrátka jsme si to nezasloužili. Neměli jsme pohyb, Vítkovice byly mnohem živější. S tímhle výkonem můžeme být rádi za bod. Nehráli jsme jako tým. To se mi nelíbí a klukům jsem to řekl. Musíme zapracovat na tom, abychom hráli za Tygra a ne každý sám za sebe.“

Mojmír Trličík
„Opět jsme sehráli zápas o spoustě branek. Když dáme za dva zápasy venku deset gólů, tak by se mělo více bodovat. To se nám bohužel nepovedlo. Určitě máme na čem pracovat v obraně. Řekl bych, že jsme viděli zajímavý zápas se snahou hrát hokej. Hráči na obou stranách předvedli dobré výkony.“