Junioři v úvodním zápase padli, rozhodla druhá třetina

Date of publication Author Martin Pacák

Praha/Liberec – První ostrý zápas juniorům bohužel nevyšel podle představ a z hlavního města si vezou porážku. Hráče bude nejvíce mrzet nepovedená druhá třetina, v níž inkasovali rovnou třikrát během čtyř minut. Od té se odvíjel i zbytek utkání, ve kterém se Tygři snažili dotahovat ztrátu, bohužel se jim povedlo pouze snížit. Přesto po gólu domácích v závěru nakonec zápas skončil třígólovým rozdílem 5:2.

1. kolo, pátek 04. září 2020
5:2
(1:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Hauser (Krupička), 23. Konečný (Klimo), 24. D. Vitouch (TS), 26. Hauser (Konečný, Kulhánek), 58. Klimo (Konečný, Ducháč) – 13. Najman (Strnad, Böhm), 32. Strnad (Kollert, Jiruš). Rozhodčí: Micka – Klouček, Ganger. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: . 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2

HC Sparta Praha

Krbeček (Sluka) – A. Adamec, Vandirek, J. Tůma, Klodner, Ducháč, Chvátal, Tomek – Kulhánek, Klimo, Krupička, Mácha, Zembol, Hauser, Konečný, Vágner, Theimer, D. Vitouch, M. Vitouch.

Král (Vopravil) – Kollert, Kovář, M. Adamec, Starý, Patzelt, Böhm – Hujer, Křepelka, Vomáčka, Jansa, Strnad, Jiruš, Najman, Měchura, Cikhart, Nezbeda, Rossmy, Gajda.

Mírně aktivnější vstup do zápasu měl domácí celek, když si hned ve druhé minutě vysloužil výhodu přesilové hry. Tu se hráčům s Tygrem na dresu dařilo dlouho úspěšně bránit a nepouštět soupeře do velkých šancí, avšak ve druhé polovině hry v oslabení přišel z ojedinělé šance přece jen trest. Jan Krupička nejprve nastřelil tyčku, načež se z dorážky nemýlil Petr Hauser - 1:0.

Ve 13. minutě se poprvé radovali hosté, neboť Adam Najman proměnil brejkovou situaci dvou proti jednomu parádní dorážkou – 1:1! Další velké šance byly k vidění v poslední minutě, proti osamocenému Michalu Klima se však blýskl skvělým zákrokem brankář Daniel Král. Na druhé straně již druhá liberecká šance dvou proti jednomu v zápase ztroskotala na Jakubu Krbečkovi a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Začátek druhé periody vyšel mnohem lépe Pražanům, kteří v rozmezí čtyř minut vsítili hned tři branky. Nejprve se po nahrávce Michala Klima prosadil Jakub Konečný a vrátil Spartě vedení – 2:1. V následující minutě byl jeden z domácích faulován v samostatném úniku a bylo nařízeno trestné střílení, toho se ujal David Vitouch, jenž svou bekhendovou kličkou nedal libereckému maskovanému muži žádnou šanci – 3:1.

Studená sprcha nekončila a Liberec inkasoval i potřetí, Jakub Konečný našel přesným pasem Petra Hausera, který svým druhým gólem v utkání zvýšil na 4:1. Liberečtí se naštěstí rychle vzpamatovali a tlačili se za snížením, ve 32. minutě Tomáš Kollert zpoza branky skvěle našel Vojtěcha Strnada a ten si věděl rady – 4:2! Na konci druhé třetiny musel domácí gólman ještě čelit skrumáži v jeho brankovišti, všechny pokusy však skončily pouze na něm nebo v boční síti.

Na začátku třetí třetiny si oba týmy opět vyzkoušely hru čtyř proti čtyřem, v níž se do obrovské šance dostal výborně hrající Adam Najman, jeho nebezpečná teč ale v brance neskončila. Vzápětí svůj tým podržel Daniel Král, který úspěšně zasáhl proti obrovské šanci Sparty a držel tak naděje svého týmu na bodový zisk v tomto utkání.

Následně se Tygrům naskytla možnost na snížení v podobě přesilové hry, ta se jim ale příliš nezdařila. Na konci dvacetiminutovky Jakub Konečný již podruhé v zápase ukázal své nahrávačské umění a našel Michala Klima, který svou střelou upravil skóre na finálních 5:2 z pohledu pražského celku.

Jiří Vozák
„První třetina byla z naší strany celkem dobrá, dostali jsme se do dobrého tlaku. Na začátku druhého dějství jsme dostali góly víceméně po našich individuálních chybách, což byl klíčový moment celého zápasu. Ve třetí třetině jsme chtěli výsledek ještě zdramatizovat, chvílemi jsme se dostávali do tlaku, ale nebylo to ono. V příštích zápasech musíme jednoznačně zlepšit napadání a hrát agresivněji v útočném pásmu.“

Tobiáš Slavíček
„Máme za sebou první ostré soutěžní utkání. Bylo vidět, že je třeba s hráči zapracovat na řadě věcí. V duelu s Libercem však kluci plnili to, co jsme si před zápasem řekli. Přistoupili k tomu parádně. Povzbuzovali se po celý zápas, drželi při sobě. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Menší problémy nám dělalo zpracování, které musíme vypilovat, abychom byli ještě lepší.“