Junioři ve druhém zápase berou jen bod, na nájezdy podlehli Pardubicím

Pardubice/Liberec – NOEN extraliga juniorů pokračovala v pátek třetím kolem, na které Bílí Tygři vycestovali do Pardubic. S tamní dvacítkou sehráli vyrovnané utkání, které díky brance Jakuba Jedličky došlo až do samostatných nájezdů, kde však na výhru nestačili, a tak berou jen jediný bod.

Do prvního domácího zápasu v sezoně vstoupili lépe pardubičtí hráči, když zhruba po dvou minutách hry Michal Petira vystihl hostující rozehrávku a řítil se na Stezku, ale blafákem do bekhendu na něj nevyzrál. Posléze se sám před Stezkou objevil i další hráč z pardubické družiny Daniel Voženílek, ale taktéž nebyl úspěšný.

Z další šance už ale Pardubice úspěšně vyšly. Jan Ščotka při přesilovce dostal přesnou přihrávku od Denise Kusého a přesným příklepem nedal libereckému brankáři šanci – 1:0.

Do konce třetiny se ještě na obou stranách objevilo několik zajímavých šancí, ale oba brankáři si byli jistí a žádnou další změnu skóre nedovolili.

Ve druhé části hry tempo poněkud opadlo, ale přesto nebyla o zajímavé momenty nouze. Pardubičtí hráči se v devětadvacáté minutě radovali ze druhé branky, ale branka nebyla uznána, protože kotouč brankovou čáru přešel až po odpískání.

Hru potom rozkouskovala řada vyloučení a i když si týmy vytvářely příležitosti, branka už v prostřední části nepadla.

Začátek třetí třetiny musel diváky hodně bavit. Ve třetí minutě se pardubický Martin Krajňák řítil sám na brankáře, ale trefil ho pouze do výstroje.

Hned z další akce, tentokrát na straně Liberce, už ale gól padl. Podobně jako Krajňák se sám před Vejmelkou ocitl Jakub Jedlička a blafákem do bekhendu mu nedal šanci – 1:1.

V závěru periody Michal Beránek nešetrně srazil na mantinel Matěje Bažanta a vyfasoval pět minut plus do konce utkání. Během nabídnuté výhody Pardubice svému soupeři hodně zatápěly, ale gól nepadl a zápas došel až do prodloužení.

Ani v něm ale gól nepadl a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich úřadovali pouze domácí hráči. Nejprve se prosadil Martin Krajňák a po něm s odrazem o tyč Stezku překonal Radovan Chvojka. Dva body tak zůstaly v Pardubicích.