Junioři vezou ze Zlína těsné, ale cenné vítězství

Date of publication Author Radoslav Vavřina, David Šimon

Zlín/Liberec - Nadstavbová část juniorské NOEN extraligy je v plném proudu a v rámci jejího pátého kola zavítali Bílí Tygři na zlínský zimní stadion, kde je nečekal slabý soupeř. S domácími Moravany si ale poradili, dokonce k tomu stačily pouze dvě branky. Tu vítěznou vstřelil Jaroslav Vlach, tým tedy zůstává v horních patrech tabulky.

39. kolo, čtvrtek 21. února 2013
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 53. Popelka (Kovařík, Kundera) - 12. Maďar (Zuzaník), 21. Vlach (Psota). Rozhodčí: Netopil – Velinský, Švarc. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

PSG Berani Zlín

Zavadil – Buchta, Kobylík, Řezáč, Stojil, Talán, Zbořil - Doležálek, Haloda, Janeba, Jurík, L.Kovařík, Kratochvíl, T.Kundera, Matula, Mika, Popelka, Sedláček, Tomiga.

Jelínek – Jandejsek, Mrázek, Pálek, Pilař, Pyrochta, Šťáva, Turek, Zuzaník - Bittner, A.Chlapík, Havlas, Hrníčko, Maďar, Psota, J.Vlach, Vlk.

Utkání začalo přesilovou hrou pro domácí Berany. Využít ji však nedokázali, hosté pozorně bránili a většinu střel zblokovali. Liberečtí po úspěšném oslabení zvýšili obrátky a vypracovali si několik dobrých šancí, které vychytal Zavadil. První branka přišla ve dvanácté minutě. Hosty do vedení poslal Patrik Maďar, který z vrcholu kruhu prostřelil brankáře ve žlutomodrém a využil přihrávku Zuzaníka. V poslední minutě první třetiny měli Ševci druhou přesilovku. Sedláček se dostal k nebezpečné dorážce před Jelínkem, ale srovnat nedokázal. Po první části, tak byl stav příznivější pro hosty z Liberce.

Ihned po šestapadesáti vteřinách druhé třetiny padl druhý gól. Ale znovu do branky Beranů. Jaroslav Vlach od modré spíše jen nahazoval a chtěl osvobodit svůj tým v oslabení, ale brankář Zavadil byl očividně zaskočen a kotouč propadl do sítě za jeho záda. S dvoubrankovou ztrátou se však domácí nechtěli uspokojit a vyvinuli obrovský tlak na branku Jelínka, ale ten udržel nulu na svém kontě i po druhé třetině.

Třetí část se odehrávala dlouho v pásmu domácích a Liberec byl lepším mužstvem na kluzišti. Poté Ševci dostali výhodu přesilové hry. Juríkovu přihrávku ještě Michal Popelka nezužitkoval, ale poté dostal přihrávku od Kovaříka, kterou umístil pod horní tyč a Berani byli zpět ve hře. V závěru měli Zlínští obrovský tlak. Šanci srovnat měl Popelka, ale Jelínek zázračně vykopl betonem. Domácí trenér Svoboda využil možnost oddechového času a odvolal z branky Zavadila. Ani přes několik střel a tlaku před brankou se nepodařilo srovnat a spokojenějším týmem nakonec byli hosté z Liberce.