Junioři vstoupili do sezóny vítězně, Třinec udolali fotbalovým výsledkem 1:0

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Liberečtí hokejisté do dvaceti let začali sezónu vítězně. Úřadující mistry z Třince udolali těsným výsledkem 1:0, a tak se mohou radovat z prvního tříbodového zisku. Čisté konto si na úvod turnaje O Pohár DHL připsal Pavel Čajan.

1. kolo, pátek 06. září 2019

Branky a nahrávky: 47. Klapka (Jansa). Rozhodčí: Horák – Kajínek, Špůr. Vyloučení: 12:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 37. Střely na branku: 36:27. Průběh utkání: 1:0.

Čajan – Šedivý, Hampl, Charvát (C), Kovář, Žůrek, Had (A) – Najman, Křepelka, Vomáčka, Šafařovský (A), Jansa, Jiruš, Liška, Klapka, Rossmy, Šeliga, Gajda, Měchura

HC Oceláři Třinec

Švančara – Mituchovič, Radzienciak, Janáček, Vacula, Cianciala, Grygar, Šulák (C) – Havránek, Pastor, Mikler, Geidl (A), Mastič, Lipiansky, Konečný, Plandor, Matěj (A), Stebel, Ramik

Start zápasu mezi Bílými Tygry a úřadujícími mistry z Třince se nesl spíše v opatrném duchu. To se však brzy změnilo. Hned v první přesilové hře Ocelářů si až příliš aktivního Plandora vzal do parády Adam Klapka, a tak si diváci po necelých pěti minutách hry mohli užít první bitku nové sezóny.

Pak přišly na řadu o poznání hokejovější situace. Skóre mohl jako první otevřít Rossmy, kterému v pádu připravil velkou příležitost Měchura. Třinecký gólman Švančara se však v úvodním dějství o čisté konto připravit nenechal. Neméně dobře si ale vedl i Pavel Čajan na druhé straně.

V prostřední dvacetiminutovce šancí spíše ubylo. Na ledě vládly bezchybné defenzivy obou mužstev. Asi největší šanci zlomit gólové mlčení měl liberecký Najman, ten ale zblízka třineckou klec vůbec netrefil, a tak i po čtyřiceti minutách byl stav bezbrankový.

Gólové mlčení skončilo až krátce před polovinou druhé třetiny. Třinečtí chybovali ve středním pásmu, napadající Filip Jansa posunul kotouč do jízdy Adamu Klapkovi a liberecký obr nekompromisní ranou pod víko otevřel gólový účet zápasu.

Na tahu tak rázem byli Oceláři. Ti sice ukazovali až do závěrečné sirény své odhodlání zvrátit zápas na svoji stranu, Bílí Tygři ale směrem dozadu byli velmi pozorní a nakonec soupeři nedovolili ani hru bez brankáře. Po perfektně zvládnuté závěru nakonec slavili vítězství 1:0.

Milan Plodek
„Byl to klasický první zápas. K vidění byly nepřesnosti na obou stranách a hrálo se hodně bojovně. Jsme rádi, že jsme nedostali gól. Čájovi to moc přejeme. Myslím si, že jsme měli více šancí a že jsme to klidně mohli rozhodnout dříve. Měli jsme slušně sehrané přesilovky. Každopádně je to výhra a pro nás dobrý start sezóny.“

Jiří Juřík
„Máme za sebou velmi vyrovnané a kvalitní utkání. Šance byly na obou stranách, ale oba gólmani chytali výborně. Bohužel jsme udělali jednu chybu, kterou domácí potrestali. V závěru jsme to chtěli zdramatizovat, ale nedostali jsme se už ani k powerplay.“

1. kolo, pátek 06. září 2019

HC Oceláři Třinec