Junioři vyhráli první zápas na domácím ledě proti Olomouci 5:2!

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec – U20 zvládla po několikatýdenní zápasové pauze porazit Olomouc, se kterou se střetla v rámci 9. kola Juniorské ligy akademií. Tygři porazili Kohouty 5:2 a mohou se radovat ze tří bodů.

9. kolo, pátek 02. října 2020
5:2
(0:0, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Hujer (Měchura, Křepelka), 23. Křepelka (Bohm, Vomáčka), 35. Rossmy (Adamec, Pařík), 37. Drábek (Šedivý, Strnad), 60. Rossmy (Jansa) – 30. Ministr (Tarnoczy), 47. Krupa (Poledna, Hlaváč). Rozhodčí: Zavřel – Kotlík, Šimánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 54:27. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Pařík (Krátký) – Kollert, Starý, Šedivý, Adamec (A), Bieniek, Patzelt, Böhm – Hujer, Křepelka (C), Vomáčka, Jansa, Strnad, Cikhart, Měchura, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Putz

HC Olomouc

Mokrý (Hořejší) – Kočí, Přecechtěl, Groch, Hlaváč, Hladiš (A), Stratil, Poledna – Tichý, Ministr, Krupa (C), Tomajko, Havel, Fasner, Štědrý (A), Rosecký, Mácha, Tarnoczy, Ruda

V první třetině se hrál svižný hokej plný akcí na obou stranách. Tygři se několikrát dostali do přečíslení, ale ani jednu z šancí nedokázali využít. Šelmy většinu času držely hosty v jejich obranném pásmu, ale i přesto si Hanáci vytvořili nebezpečné akce, které vychytal Lukáš Pařík.

Na začátku druhé periody Severočeši otevřeli skóre. Jako první se prosadil Jakub Hujer, kterému přesně na čepel přihrál od modré čáry Adam Měchura. Útočník s číslem sedm poté puk lehce dopravil do poloodkryté branky – 1:0.

O necelou minutu později šelmy navyšovaly. Od modré čáry vystřelil na olomouckého maskovaného muže Vojtěcha Mokrého Benjamin Vomáčka. Hanácký brankář vyrazil puk do rohu, kam si pro touš sjel Martin Böhm a nahrál mezi kruhy Janu Křepelkovi, jenž přesně zamířil nad lapačku Vojtěcha Mokrého – 2:0.

Na dvě obdržené branky zareagovali Kohouti gólem z přečíslení. Daniel Ministr se prosadil poté, co ujel obráncům a z pravého kruhu vyslal projektil rychlou střelou zápěstím k bližší tyči – 2:1.

Ke konci druhé periody Tygři ještě dvakrát zvyšovali skóre. Miloslav Adamec z obranného pásma přesně našel hokejku Benneta Rossmyho, který v otočce na modré čáře zpracoval puk a osamocen najížděl po pravé straně na Vojtěcha Mokrého. Kotouč zavěsil ke vzdálenější tyči nad vyrážečku olomouckého brankáře – 3:1.

Při čtvrté brance se pokusil Jakub Šedivý překonat hanáckého maskovaného muže, jeho pokus však Vojtěch Mokrý vyrazil směrem k levému kruhu a odtamtud dorážel do branky Michael Drábek – 4:1.

V posledním dějství Olomoučtí využili přesilovou hru. Aleš Poledna vyslal na Lukáše Paříka jedovatou střelu od modré, těsně před libereckým brankářem kotouč tečoval kapitán hostů Tomáš Krupa a puk skončil v síti – 4:2.

Na poslední minuty zápasu Hanáci odvolali brankáře a pokoušeli se průběh zápasu ještě zvrátit. Výhru Severočechů pojistil v posledních dvaceti sekundách Bennet Rossmy, jenž s vybojovaným pukem ze středního pásma zrychlil a z levé strany poslal touš s jistotou do prázdné branky – 5:2.

„Dnes jsme vstoupili do zápasu velmi dobře, měli jsme pohyb a agresivitu. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme dali čtyři krásné góly. Také byl znát v bráně Lukáš Pařík, který dodal klukům potřebnou jistotu.“

Karel Beran
„V první třetině jsme hráli dobře do útoku, drželi jsme kotouč. Druhou periodu jsme začali výborně, měli jsme na začátku dvě přečíslení, ale vzápětí jsme z něho dostali první gól. Pak tam byly chyby ve střídání, ale i individuální. Ve třetí třetině jsme se zlepšovali, dali jsme branku na 2:4. Na konci jsme zkusili power play, ale to jsme nevyhodnotili dobře a bohužel jsme z toho dostali poslední branku.“