Juniorka nestačila na Dynamo a zapsala první porážku v novém roce

Date of publication Author Jan Kordík

Pardubice/Liberec – Ve čtvrtém utkání roku 2022 skončila neporazitelnost juniorky Tygrů. Na ledě pardubického Dynama tahali svěřenci Richarda Loba za kratší konec provazu a soupeři podlehli 1:5. Jediným úspěšným střelcem libereckých hokejistů byl Adam Měchura, který tak pokořil metu čtyřiceti vstřelených branek v sezóně.

31. kolo, pátek 14. ledna 2022
5:1
(1:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 18. Herčík, 37. Kaplan (Herčík, Chabada), 47. Herčík (Kaplan, Chabada), 50. Štetka (Kaplan, Gromadzki), 59. Herčík (Kaplan) – 44. Měchura (Zajíček). Rozhodčí: Veselý, Mezlík – Hájková, Hofman. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 43:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

HC Dynamo Pardubice

Matěcha (Borovička) - Hebek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Kaštánek - Štetka, Burda, Lichtag, Rouha, Herčík, Kalužík, Kloz, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.

Vopravil (Krátký) - Kollert, Starý, Hladík, Patzelt, Meisel, Dvořák - Leden, Nezbeda, Cikhart, Jansa, Pavlík, Kříž, Měchura, Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

Úvodní dvacetiminutovka se nesla v duchu mnoha šancí na obou stranách, úspěšněji z ní však vyšlo domácí Dynamo. První branka padla až v 18. minutě, kdy využil Daniel Herčík chybu v rozehrávce libereckých. Gólman Vopravil měl poté složitou úlohu a na střelu pardubického forvarda již nestačil - 1:0. Tygří juniorka následně dostala příležitost přesilové hry, ke změně skóre ale ve zbytku první třetiny nedošlo.

Do prostředního dějství vstoupili Severočeši velmi aktivně a hnali se za vyrovnáním. Dobrou šanci měl v 22. minutě Měchura, který byl vyslán na samostatný únik, nájezd však neproměnil. V 37. minutě naopak přidalo Dynamo další branku a zvýšilo tak svůj náskok. Liberecký gólman nejprve pokryl jak střelu Chabady, tak dorážku Herčíka, na třetí pokus Robina Kaplana už ale nedosáhl - 2:0. Do zajímavé akce se dostal v 39. minutě Tygr Filip Jansa, jeho střela však skončila pouze na břevnu pardubické branky.

Ve 44. minutě našel Jakub Zajíček před pardubickou svatyní volného Adama Měchuru, který vstřelil kontaktní gól Tygrů - 2:1. Ve 47. minutě ale hráli domácí přesilovou hru a po kombinaci Kaplana a Chabady dostal kotouč Daniel Herčík. Ten střelou o břevno překonal libereckého gólmana v utkání již podruhé - 3:1. V 50. minutě své vedení Pardubičtí znovu navýšili. Po zmatku před vlastní bránou se dostali Východočeši do útočného pásma, kde se po několika šancích dostal k puku Pavol Štetka a úspěšně zakončil - 4:1. V 59. minutě využilo Dynamo další přesilovku a pozemní střelou zkompletoval Daniel Herčík svůj hattrick - 5:1.

Marek Dvořák
„Hrozně si ceníme vítězství nad silným Libercem, který hraje sebevědomě, je silný na kotouči a my jsme se jim dnes dokázali vyrovnat. Myslím si, že jsme měli více gólových šancí a dokonce jsme jim dokázali dát pět branek. Ve třetí třetině jsme si to vítězství pohlídali, i když start do utkání nebyl z naší strany úplně dobrý. Byli jsme nervózní po dvou porážkách, které jsme teď sklidili. Liberec je silný, takže si věřil od první minuty, naštěstí jsme se tím gólem chytili a dotáhli jsme zápas do úspěšného konce.“