Reportáž

Juniorka nezvládla samostatné nájezdy proti Třinci tak brala pouze bod

L i b e r e c - Ani na čtvrtý pokus nedosáhli svěřenci Petra Hakena v nové sezoně na vítězství. Proti Třinci sice předvedli dobrý výkon, zejména díky zbytečným individuálním chybám ale nakonec ztráceli a po samostatných nájezdech nakonec berou pouze bod za porážku 3:4.

Z kraje utkání se hrál opatrný hokej, tak se do větší šance dostal až ve 14. minutě třinecký Kovařčík, který ale libereckého gólmana Stezku prostřelit nedokázal. A tak se skóre měnilo až o dvě minuty později, úvodní branku duelu zaznamenal po dobré spolupráci Jakuba Kalfiřta a Jana Ordoše druhý jmenovaný - 1:0.

Do konce první třetiny se již stav nezměnil a liberečtí hráči proto mohli vstupovat do druhého dějství s jednogólovým náskokem, ten mohl zvýšit nejdříve ve 22. minutě Paločo, který nakonec v těžké pozici třineckého gólmana překonat nedokázal nebo v minutě 25. Samuel Solanský, který z úniku Svobodu prostřelit nedokázal.

Liberec byl do 27. minuty lepším týmem, ale skóre se přesto měnilo na opačné straně, nejdříve se po chybě domácího brankáře Stezky dokázal prosadit Tadeáš Jaroš - 1:1.

A o dvě minuty později i Martin Pala, který prostřelil Aleše Stezku z velkého úhlu, ani u této branky nemohl mít liberecký brankář úplně čisté svědomí - 1:2.

Liberečtí ale dokázali ještě do konce třetiny skóre vyrovnat, ve 38. minutě si Matěj Paločo najel mezi kruhy a po krásné Solenského přihrávce prostřelil třineckého brankáře Svobodu - 2:2.

Po dvou třetinách byl tak stav znovu vyrovnaný a vše napovídalo tomu, že uvidíme velice zajímavé třetí dějství.

Hned na začátku třetí třetiny přišla nenápadná třinecká akce na jejímž konci byl Ondřej Kovařčík, který si již tentokrát s libereckým gólmanem poradil a posunul Oceláře blíže k vítězství - 2:3. Liberecká družina potřebovala na vyrovnání přesně 3 minuty a 40 vteřin, k odraženému kotouči se totiž v předbrankovém prostoru dostal Vojtěch Havlas a opět vyrovnal - 3:3.

A Vojtěch Havlas mohl být hrdinou dnešního utkání, v 54. minutě ujel třinecké obraně, ale tváří v tvář gólmanovi Svobodovi neuspěl. A tak utkání dospělo do prodloužení. V tom byli lepší Oceláře, ale na gólmana Stezku vyzrát nedokázali. Na řadu proto dospěly samostatné nájezdy, v kterých byl jediným úspěšným exekutorem třinecký Adam Kofroň, který rozhodl o třineckém dvoubodovém vítězství.

Ohlasy trenérů

Per Haken (Bílí Tygři Liberec): Myslím si, že jsme dneska byli lepší než Třinec, ale dělali jsme hrubé chyby, kdy jsme Třinec pustili do hry a myslím, že nás to stálo i utkání. Musím hráče pochválit, protože měli chuť, hodně bruslili a byli důrazní, ale my se hrozně nadřeme na gól, budeme muset zlepšit produktivitu, pak to bylo vidět i v těch nájezdech, když jsme zase nedali ani jeden. Musím pogratulovat Třinci, který ten zápas zvládl lépe než my.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Nás mrzí jedině nevyužité příležitosti ke skórování zejména ke konci utkání, kdy jsme mohli rozhodnout a vyhrát za tři body, ale i tak jsme za ty dva spokojeni.