Juniorka nezvládla samostatné nájezdy proti Třinci tak brala pouze bod

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c - Ani na čtvrtý pokus nedosáhli svěřenci Petra Hakena v nové sezoně na vítězství. Proti Třinci sice předvedli dobrý výkon, zejména díky zbytečným individuálním chybám ale nakonec ztráceli a po samostatných nájezdech nakonec berou pouze bod za porážku 3:4.

5. kolo, pátek 05. září 2014
3:4sn
(1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Ordoš (Kalfiřt), 38. Paločo (Solenský, Huňa), 47. Havlas (Hrníčko, Král) – 27. Jaroš, 29. Pala (Petrák), 43. Kovařčík (Jaroš, Pisarik), rozh. náj. Kofroň. Vyloučení: 6:12, navíc Franek (TRI) 10 min osobní trest za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 83. Střely na branku: 40:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4sn. Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1 - 0:0

Stezka – Mrázek, Šír, Artl, Havlín, Pálek, Zedek, Divila, Tržický – Babec, Hrníčko, Kalfiřt, Huňa, Král, Jedlička, Solenský, Ordoš, Havlas, Paločo, Heřmánek.

HC Oceláři Třinec

Svoboda – Pisarik, Heider, Stránský, Roman, Doudera, Chroboček, Zahradníček – Pěnčík, Franek, Kofroň, Murín, Kovařčík, Severa, Petrák, Bednář, Pala, Fejko, Christov, Jaroš, Kovařčík.

Z kraje utkání se hrál opatrný hokej, tak se do větší šance dostal až ve 14. minutě třinecký Kovařčík, který ale libereckého gólmana Stezku prostřelit nedokázal. A tak se skóre měnilo až o dvě minuty později, úvodní branku duelu zaznamenal po dobré spolupráci Jakuba Kalfiřta a Jana Ordoše druhý jmenovaný - 1:0.

Do konce první třetiny se již stav nezměnil a liberečtí hráči proto mohli vstupovat do druhého dějství s jednogólovým náskokem, ten mohl zvýšit nejdříve ve 22. minutě Paločo, který nakonec v těžké pozici třineckého gólmana překonat nedokázal nebo v minutě 25. Samuel Solanský, který z úniku Svobodu prostřelit nedokázal.

Liberec byl do 27. minuty lepším týmem, ale skóre se přesto měnilo na opačné straně, nejdříve se po chybě domácího brankáře Stezky dokázal prosadit Tadeáš Jaroš - 1:1.

A o dvě minuty později i Martin Pala, který prostřelil Aleše Stezku z velkého úhlu, ani u této branky nemohl mít liberecký brankář úplně čisté svědomí - 1:2.

Liberečtí ale dokázali ještě do konce třetiny skóre vyrovnat, ve 38. minutě si Matěj Paločo najel mezi kruhy a po krásné Solenského přihrávce prostřelil třineckého brankáře Svobodu - 2:2.

Po dvou třetinách byl tak stav znovu vyrovnaný a vše napovídalo tomu, že uvidíme velice zajímavé třetí dějství.

Hned na začátku třetí třetiny přišla nenápadná třinecká akce na jejímž konci byl Ondřej Kovařčík, který si již tentokrát s libereckým gólmanem poradil a posunul Oceláře blíže k vítězství - 2:3. Liberecká družina potřebovala na vyrovnání přesně 3 minuty a 40 vteřin, k odraženému kotouči se totiž v předbrankovém prostoru dostal Vojtěch Havlas a opět vyrovnal - 3:3.

A Vojtěch Havlas mohl být hrdinou dnešního utkání, v 54. minutě ujel třinecké obraně, ale tváří v tvář gólmanovi Svobodovi neuspěl. A tak utkání dospělo do prodloužení. V tom byli lepší Oceláře, ale na gólmana Stezku vyzrát nedokázali. Na řadu proto dospěly samostatné nájezdy, v kterých byl jediným úspěšným exekutorem třinecký Adam Kofroň, který rozhodl o třineckém dvoubodovém vítězství.