Juniorka porazila Třinec po nájezdech a v sérii vede 2:0!

Liberec - Tygři do zápasu vstoupili výborně a už v šesté minutě vedli 2:0. Oceláři ale v druhé třetině zabrali a třemi góly otočili vývoj utkání. To však domácí nepoložilo. Adam Měchura v závěru vyrovnal a v samostatných nájezdech obrat dokonal Vojtěch Jiruš!

2. semifinále, sobota 02. dubna 2022
4:3sn
(2:0, 0:3, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Měchura (Jenčovský), 6. Jiruš (Hampl, Jansa), 57. Měchura (Gajda, Nezbeda), rozh. náj. Jiruš – 24. Geidl (Jobánek), 32. Wardas (Moškoř), 33. Ramik (Matěj, Geidl). Rozhodčí: Úlehla, Pilný – Kis, Bohuněk. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 46:42. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3.

Král (Vopravil) – Kollert, Kovář, Hampl, Hladík, Patzelt, Böhm – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Cikhart, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

HC Oceláři Třinec

Švančara (Klimek) – Andrle, Chovaniak, Kareš (A), Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas (C), Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj (A), Ramik, Kozlík, Jobánek

Tygrům se vstup do utkání povedl na jedničku. Už po necelých čtyřiceti sekundách totiž Patrik Švančara vyrazil střelu Mikuláše Jenčovského jen na hokejku Adama Měchury, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil - 1:0. V šesté minutě to navíc bylo o dvě branky. Po přesilovkové kombinaci se kotouč dostal k Vojtěchu Jirušovi, jenž z levého kruhu přesnou střelu o tyčku poslal puk do sítě - 2:0.

Do druhé třetiny ale vstoupili lépe Oceláři, kteří brzy snížili, když se rychlou ranou z levého kruhu prosadil Nico Geidl - 2:1. Třinecké vstřelený gól nabudil a rázem byli na ledě více vidět. V 32. minutě se dostali přečíslení 2 na 1, které individuálně vyřešil kapitán Tommy Wardas a přesnou střelou nedal Královi šanci - 2:2. Vzápětí navíc hosté dostali k dispozici přesilovku, kterou nepohrdli. Hezkou individuální akci předvedl Michal Ramik, jenž se prokličkoval až před branku a tváří v tvář libereckému gólmanovi se nemýlil - 2:3.

V třetí třetině měli o něco více ze hry Tygři, kteří se nakonec dočkali i kýženého vyrovnání. Lukáš Nezbeda přihrál před branku Petru Gajdovi, který ještě našel Adama Měchuru, jenž poslal zápas do prodloužení - 3:3!

I v nastaveném čase byli více vidět Liberečtí, kteří si vypracovali několik slibných šancí. Nejblíže k gólu byl v samém závěru Jiruš, jenž orazítkoval břevno. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, v nichž byl jediným libereckým úspěšným střelcem právě Vojtěch Jiruš! Daniel Král naopak za svá záda nepustil ani jeden kotouč a i druhý bod tak berou svěřenci trenéra Richarda Loba.

„Do zápasu jsme dobře vstoupili a dali jsme dva rychlé góly. Pak jsme ale v hlavě polevili, čehož Třinec dokonale využil a otočil na 2:3. Před třetí třetinou jsme si v kabině něco řekli a naštěstí se nám podařilo srovnat. Nakonec jsme zvládli i nájezdy. Dnes jsme byli ti šťastnější.“