Juniorka před skvělou diváckou kulisou v Turnově těsně podlehla Hradci

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Turnov - Dvacítka zavítala do Turnova, kde se před téměř třemi stovkami diváků utkala s Hradcem Králové. K vidění byl velmi vyrovnaný a atraktivní hokej se spoustou šancí na obou stranách. Do třetí třetiny vstupovali hosté s jednogólovým vedením, o které ale rychle přišli, následně však přece jenom zvrátili vývoj zápasu na svou stranu a zvítězili 3:1

13. kolo, sobota 23. října 2021
1:3
(0:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 41. Měchura (Starý) – 9. Lang (Šedivý), 51. Lang (Šimek, Pelda), 60. Lang. Rozhodčí: Horák – Komárek, Lhotský. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 256. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Král (Krátký) – Kollert, Duschka, Starý, Kovář, Hampl, Culek – Nezbeda (C), Leden, Pavlík, Vyhlídko, Kříž, Měchura, Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda, Huňor

Mountfield HK

Tichý (Mrázek) – Červenka, Boukal, Havlíček, Naar, Perička, Pelda – Beneš Ma., Šimek, Kašpar (C), Lang, Novotný, Idžan, Janda, Šedivý, Pilný, Beneš Mi.

Utkání začalo ve velkém tempu, už v první minutě byly k vidění velké šance na obou stranách, liberecký Adam Měchura ani hradecký Víto Idžan však úvodní branku nevstřelili. V osmé minutě už se ale hosté mohli radovat. Dostali se do přečíslení 2 na 1, které Kryštof Lang vyřešil individuálně a prudkou střelou propálil Daniela Krále - 0:1. Tygři mohli vzápětí vyrovnat, jenže Janu Huňorovi v nadějném zakončení zabránil jeden z beků Mountfieldu. Po první třetině tak Východočeši vedli o jednu branku.

Na začátku druhé periody byl blízko k navýšení náskoku Tomáš Perička, po jehož střele se puk vznesl nad branku a kutálel po břevně, Daniel Král však nepřehlednou situaci nakonec vyřešil. Tygři následně mohli vyrovnat v nabídnutých přesilovkách, recept na dobře chytajícího Jakuba Tichého v nich nicméně nenašli. I po prostřední části hry tak měli hosté navrch.

Trenér Richard Lobo o divácké kulise

„Diváci rozhodně přidali zápasu speciální náboj. Kluci určitě cítili tu zodpovědnost, že se na ně přišel podívat někdo jiný než rodinní příslušníci. Určitě to pro nás byl hnací motor, hlavně kvůli lidem jsme to chtěli otočit, což se bohužel nakonec nepovedlo. Škoda, že zápasů v juniorské extralize s takovou atmosférou není víc.“

Už po necelých třiceti sekundách třetí třetiny bylo ale vyrovnáno. Adam Měchura se zmocnil kotouče v obranném pásmu, projel celé hřiště a krásnou individuální akci zakončil forhendovým blafákem - 1:1. Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho. V 51. minutě se v přesilovce 4 na 3 dostal kotouč ke Kryštofu Langovi, který z mezikruží propálil Krále - 1:2.

Tygři se rozhodně nevzdali a šli si za vyrovnáním, jenže Jakub Tichý svými skvělými zákroky držel svůj tým. V závěru to Liberečtí ještě zkusili v šesti, ani to jim ale nepomohlo. Těsně před koncem naopak vybojoval puk Kryštof Lang, který gólem do prázdné branky zkompletoval svůj hattrick. Svěřenci trenéra Richarda Loba tak Mountfieldu podlehli 1:3.

Richard Lobo
„První třetina z naší strany nebyla úplně nejlepší, ta druhá už byla vyrovnanější. Troufnu si říct, že v třetí části už jsme měli převahu, bohužel jsme ji gólově nevyužili, což je škoda. Chtěl bych hrozně poděkovat divákům, atmosféra byla skvělá a pro kluky to byl zážitek.“

Jiří Janoušek
„Na začátek bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří se na tomto utkání podíleli. Bylo to opravdu skvěle zorganizované, přišlo hodně diváků, pro kluky to byla skvělá zkušenost. Co se samotného zápasu týče, tak si myslím, že v prvních dvou třetinách jsme tahali za delší konec provazu, bohužel jsme ale dali jen jeden gól. Na začátku třetí dvacetiminutovky jsme udělali chybu, Liberec vyrovnal a poté ho byl plný led. Díky nesmírné bojovnosti a odhodlání jsme ustáli krizové momenty. Nakonec jsme se prosadili v přesilovce a dotáhli to do vítězného konce. Třech bodů si ohromně važíme, klukům do kabiny patří velký dík.“