Juniorka vynulovala Karlovy Vary a přerušila sérii proher

Date of publication Author Jan Kordík

Karlovy Vary/Liberec - Vítězná branka utkání v Karlových Varech padla již v 10. minutě z hole Petra Gajdy. Dlouho to také vypadalo, že se bude jednat o jediný gól duelu. Liberečtí hokejisté si však vítězství pojistili dvěma slepenými brankami ve třetí třetině. Gólman Tygrů Král navíc zneškodnil všechny šance domácího celku a významně tak přispěl k cennému vítězství.

35. kolo, pátek 28. ledna 2022
0:3
(0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Gajda (Starý), 51. Gajda (Nezbeda, Měchura), 52. Jansa (Starý, Pavlík). Rozhodčí: Petružálek, Hlinka – Gerát, Belko. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 30:54. Průběh utkání: 0:3.

HC Energie Karlovy Vary

Bočan (Ebenstreit) – Benda (A), Anton, Kočí, Vogel, Pohanka, Krajčík, Bulka, Zolnaj – Seidler, Kusak, Csabi, L. Adámek (C), Šmajda, Šlechta, Botoš, Handl, Pavelec

Král (Hambálek) – Kollert, Dvořák (A), Starý, Meisel, Patzelt, Hladík – Měchura (A), Nezbeda (C), Zajíček, Jenčovský, Jansa, Leden, Gajda, Pavlík, Cikhart

V první polovině úvodní dvacetiminutovky měla Energie velký tlak, který pramenil i ze dvou početních výhod. Žádnou z šancí však domácí nevyužili a branku naopak vstřelili Bílí Tygři. V 10. minutě po nahrávce Adama Starého poslal Severočechy do vedení Petr Gajda - 0:1. Liberečtí mohli svůj náskok navýšit v přesilové hře, ke změně skóre ale nedošlo.

Tygři vstoupili do prostředního dějství velmi aktivně. Ve velkých šancích byl Filip Jansa a posléze Jan Cikhart a gólman domácích měl v obou případech co dělat, aby zabránil gólu. Západočeši byli následně velmi akční a šli za vyrovnáním, kýženou branku ale vstřelit nedokázali. Necelou minutu a půl před druhou přestávkou se dostali liberečtí hokejisté do zajímavého úniku tří na jednoho. Zakončující kapitán Nezbeda ale náskok Severočechů nenavýšil.

Gólman Energie v brance čaroval a dlouho držel karlovarské hokejisty ve hře. V 51. minutě dostali Severočeši k dispozici přesilovou hru pět na tři a ta rozhodla o konečném osudu zápasu. Ve dvojnásobné početní výhodě si druhou trefu v utkání připsal po souhře s Nezbedou a Měchurou Petr Gajda - 0:2. O branku pojišťující vítězství se v následné pokračující klasické přesilovce postaral Filip Jansa - 0:3.

„Odehráli jsme zodpovědné utkání směrem dozadu a soupeře jsme nepouštěli do velkých gólových příležitostí. Naopak jsme si jich dost připravili, ale nepodařilo se nám je proměnit. Zápas se zlomil na naší stranu využitím přesilovek ve třetí třetině. Nebylo to jednoduché utkání, ale jsme rádi, že jsme ho zvládli a vezeme tři body.“

Václav Eismann
„ Soupeř nastavil do utkání oproti nám mnohem zkušenější sestavu a myslím si, že to hrálo určitou roli. Kdybych měl použít boxerskou terminologii, tak to byla bantamová váha proti těžké. Měli jsme nějaké příležitosti, hlavně ve druhé třetině, ale bohužel jsme je neproměnili. Předvedli jsme snaživý výkon, ale bez rozdílové kvality v koncovce a situacích jeden na jednoho.“