Reportáž

Juniorka získala skalp Komety a zahájila nadstavbu vítězně!

Liberec - Nadstavbovou část extraligy juniorů zahájila U20 proti Brnu vítězně. Kometa většinu zápasu dotahovala a když v přesilovce srovnal na 2:2 Erik Meluzin, odpověď ze strany Tygrů přišla rychle. Do prázdné brány poté tříbodovou výhru za výsledek 5:3 pojistil Lukáš Nezbeda.

Liberečtí vstoupili do utkání aktivněji a již v páté minutě hráli svou první přesilovou hru. Dlouho to vypadalo, že v ní nebudou úspěšní, ale na začátku 7. minuty se z předbrankového prostoru prosadil Petr Gajda střelou pod víko - 1:0. V deváté minutě fauloval Tygr Filip Jansa a Kometa tak hrála v početní výhodě hned pět minut. Přesilovku sice Moravané využít nedokázali, ale i po jejím konci si počínali velmi aktivně a jejich hra značně ožila. Ve 20. minutě byl v obrovské šanci Měchura, který již překonal brankáře Schnattingera, následně však trefil pouze tyčku.

Bílí Tygři se činili i na počátku prostředního dějství. Jakub Zajíček poslal kotouč po ledě před branku, kde číhal Lukáš Nezbeda, jenž puk nasměroval za záda brněnského maskovaného muže - 2:0. V 29. minutě se dostala Kometa do přečíslení tři na dva a povedenou střelou do pravého horního rohu Královy branky snížil Adam Boltvan - 2:1. O pět minut později již bylo srovnáno. Erik Meluzin nahrál z rohu před branku, kde se nacházel Matěj Bělohlav a ten zamířil opět úspěšně do pravého horního rohu tygří klece - 2:2. Šance byly k vidění na obou stranách, avšak o něco více tlačili na pilu domácí a byli tak odměněni gólem do šatny. Obránce Filip Kovář puk nahodil od modré čáry a ten doplachtil až do brněnské sítě - 3:2.

Neuběhlo ani čtyřicet vteřin třetí třetiny a Kometě se podařilo zásluhou Erika Meluzina a jeho přesilovkové trefy z levého kruhu srovnat - 3:3. Ve 43. minutě ale přišla odpověď Severočechů. Jakub Hladík vypustil kotouč od modré čáry a kvůli hustému provozu se Schnattinger za ním mohl již pouze ohlédnout - 4:3. Brněnští hokejisté se následně hnali za vyrovnáním, jejich touhy po bodovém zisku však likvidoval tygří brankář Král. V 59. minutě to zkusili Moravané se šesti hráči v poli a odvolali gólmana, gólem přes celé hřiště do jejich prázdné klece ale pečetil výhru Tygrů Lukáš Nezbeda - 5:3.

Ohlasy trenérů

Richard Lobo
Bílí Tygři Liberec
„Předvedli jsme velice zodpovědný výkon dozadu. Kometa potrestala vše, co jsme jí nabídli. Nám se ale naštěstí vždy podařilo odskočit a já musím kluky pochválit. Přepnuli na mód, kdy se hraje o všechno. Výkon ze zápasu proti Kometě musíme zopakovat i proti Boleslavi."
Jan Zachrla
HC Kometa Brno
„Pro nás to byl těžký zápas se soupeřem, který má svoji kvalitu a pomýšlí na nejvyšší příčky. Myslím si, že náš výkon proti Liberci nebyl špatný a bod jsme si zasloužili. Trochu jsme zklamali v koncovce a šance, které jsme si vytvořili, jsme neproměnili. Liberec ano a to je hlavní důvod toho, proč oni utkání zvládli lépe. "

Související