Juniorka ztratila vyrovnané utkání s Plzní v samém závěru

Plzeň/Liberec - Liberecká dvacítka vyrazila do Plzně, kde ji čekala repríza jarního finále. K vidění byl velmi vyrovnaný a napínavý zápas, před třetí třetinou vedli domácí o jednu branku, Tygři však dokázali vyrovnat. V samém závěru ovšem o výhře Západočechů rozhodl Marek Soukup.

9. kolo, pátek 30. září 2022
3:2
(0:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Dvořák (Dominik Soukup, Kubíček), 25. Marek Soukup (Dvořák, Borák), 59. Marek Soukup (Dvořák, Borák). Rozhodčí: Hucl, Kosnar – Brejcha, Malý.. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1. 2:2, 3:2.

HC Škoda Plzeň

Vondraš (Korytar) – Kubíček (A) – Hodinář, Jiříček, Eichler, Jánský, Skok, Houdek – Pešek, Beránek, Matuška, Marek Soukup, Dvouřák, Mazanec (A), Kučera, Kaiser, Remeš, Borák, Dáňa (A), Dominik Soukup.

Hambálek (Krátký) – Hladík (A), Koštoval, Duschka, Culek, Ehrenberger, Patzelt, Rybář – Brouček, Fiala, Przybyla, Jansa, Jenčovský (A), Plos, Bačkovský, Vodlan (A), Hois, Lysoněk, Kříž, Janata.

Do zápasu vstoupili aktivněji Plzeňští, jako první se ale prosadili Tygři. Už po necelých pěti minutách se na levém kruhu uvolnil Lukáš Plos a přesnou ránou prostřelil Jakuba Vondraše. Ve zbytku třetiny si oba týmy vypracovaly slibné šance, oba gólmani však své týmy dobrými zákroky podrželi.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky dostali Západočeši k dispozici svou první přesilovku, kterou nepohrdli. Do křižné přihrávky Dominika Soukupa se tvrdě opřel Adam Dvořák, proti jehož střele neměl Vojtěch Hambálek žádnou šanci. Vzápětí už navíc domácí vedli. Po další střele Dvořáka se před libereckým gólmanem vytvořila nepřehledná skrumáž, v níž se nejlépe zorientoval Marek Soukup. Před závěrečným dějstvím tak Plzeň držela jednobrankový náskok.

O ten ale už v 46. minutě přišla. Filip Kříž nabil na modrou čáru Jakubu Hladíkovi, jenž poslal kotouč přímo do šibenice. Těsně před koncem základní hrací doby si však domácí vzali své vedení zpět. Po další přesné přihrávce Dvořáka se rychlou střelou prosadil podruhé v utkání Marek Soukup. Liberečtí to v závěru ještě zkusili bez brankáře, kýženého vyrovnání se ovšem nedočkali.

„Vyrovnané utkání, co na to říct. Zase jsme si to pokazili vlastní chybou dvě minuty před koncem. Nepohlídali jsme si hráče, nepozorností jsme soupeři gól darovali. Naše chyby nás obrovsky srážejí, takto jsme prohráli již druhé utkání za sebou.“

Petr Vojan
„Dneska jsme získali upocené tři body. Odehráli jsme výborně druhou třetinu a jen díky ní máme body. První a třetí třetina nebyly od nás dobré, naštěstí jsme v závěru šťastným gólem rozhodli.“