Juniorka ztratila vyrovnané utkání se Zlínem v třetí třetině

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - V rámci posledního kola DHL extraligy juniorů přivítala liberecká dvacítka na ledě Home Credit Areny Zlín. K vidění bylo velmi vyrovnané utkání, Tygři se hned třikrát dostali do vedení, Berani však vždy dokázali rychle vyrovnat. V třetí třetině pak hosté zvrátili vývoj zápasu na svou stranu a nakonec vyhráli 5:3.

38. kolo, sobota 12. února 2022
3:5
(2:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Měchura (Nezbeda, Kovář), 17. Leden (Kovář, Cikhart), 26. Hois (Kříž, Leden) – 9. Talafa (Luža, Čechmánek), 18. Čechmánek (Frömel), 30. Chludil, 44. Pilát (Martinec, Riedl), 59. Luža. Rozhodčí: Veselý, Veinfurter – Kajínek, Všetečka. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 76. Střely na branku: 27:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:5.

Vopravil (Krátký) – Kollert, Starý, Hladík, Patzelt, Culek – Leden, Nezbeda (C), Cikhart, Hois, Pavlík, Kříž, Měchura (A), Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda

PSG Berani Zlín

Synek (Šarman) – Kunst, Burian, Nábělek, Talafa, Velikovský, Reidl (C), Kráčalík – Ramert, Martinec, Horský, Dědek, Masař, Pilát, Frömel, Luža (A), Chludil, Čechmánek

Do utkání o něco lépe vstoupili Zlínští, kteří si za svou aktivitu vysloužili přesilovku, v té se ale paradoxně prosadili Tygři. Adam Měchura se dostal do samostatného úniku a tváří v tvář Tobiáši Synkovi se nemýlil - 1:0. Vedení však domácí neudrželi dlouho. V 9. minutě se po vhazování dostal kotouč k Tadeáši Talafovi, který z modré čáry vymetl šibenici branky Štěpána Vopravila - 1:1.

Zanedlouho dostali početní výhodu k dispozici také Liberečtí a nabídnutou šancí nepohrdli. Kotouč se po buly přes Filipa Kováře dostal až k Matěji Lednovi, který z pravé strany propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:1. Berani ale ještě do první sirény stihli opět vyrovnat. Jakub Čechmánek po přiťuknutí Štěpána Frömela využil nabídnutého prostoru a poslal kotouč pod břevno - 2:2!

Na začátku druhé třetiny se do vedení opět dostali domácí. Filip Kříž v dobré pozici ještě přihrál Vojtěchu Hoisovi, od jehož brusle se kotouč odrazil až za brankovou čáru - 3:2. Scénář z úvodní části hry se ale opakoval a Berani rychle vyrovnali, když střelu Lukáše Chludila za bezmocného Vopravila neštastně tečoval jeden z libereckých beků - 3:3.

Na začátku třetí třetiny si Berani zahráli další přesilovku a tentokrát ji už využili. Tomáš Martinec po rychlé akci naservíroval puk Tomáši Pilátovi, proti němuž už se Vopravil nestihl přesunout - 3:4. Tygři měli následně více ze hry a šli si za vyrovnáním, přes dobře bránící Zlín se ale těžko dostávali k větším šancím. Nejblíže k gólu měl kapitán Lukáš Nezbeda, na Tobiáše Synka ale ani při jedné ze svých šancí nevyzrál. V závěru to Liberečtí zkusili i bez brankáře, což se jim nakonec nevyplatilo. Dominik Luža přes celé hřiště zamířil do prázdné branky a upravil na konečných 3:5.

Richard Lobo
„Zlínští hráli o všechno, což na nich bylo vidět. Potrestali každou naši chybu, my jsme naopak naše šance neproměnili. Z naší strany to asi nebylo úplně špatné utkání, v rozhodujících chvílích jsme se ale na rozdíl od soupeře neprosadili.“