Kanonáda s čistým kontem! Juniorka nedala Třinci šanci

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Třinec pod Ještěd přijel v dobré formě, ale Bílí Tygři ze zápasu udělali jasnou záležitost. Po dvou utkáních v novém kalendářním roce tedy mají stoprocentní bodovou bilanci, stále navíc bez obdržené branky.

29. kolo, sobota 08. ledna 2022

Branky a nahrávky: 5. Gajda (Duschka), 7. Zajíček (Nezbeda, Měchura), 20. Měchura (Nezbeda), 21. Zajíček (Měchura, Nezbeda), 31. Kříž (Leden), 42. Plos (Jansa, Jenčovský), 54. Jansa (Plos, Jenčovský). Vyloučení: 10:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 48:27.

Král (Vopravil) – Kollert, Duschka, Starý, Hladík, Patzelt, Meisel – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Měchura (A), Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda, Huňor.

HC Oceláři Třinec

Klimek (Švančara) – Andrle, Chovaniak (A), Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas (C), Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek.

Svěřenci Richarda Loba na nic nečekali a hned z první šance se prosadili, když se před branku protáhl Petr Gajda a dlouhým bekhendovým blafákem otevřel skóre - 1:0. Další aktivita vynesla Liberci přesilovku, kterou zblízka využil Jakub Zajíček - 2:0. Tygři poté hned několikrát uháněli sami na branku, v ní se ovšem činil Jakub Klimek. Ještě před koncem první části ale domácí přece jenom slavili potřetí, na brankovišti byl důsledný Adam Měchura - 3:0.

Elitní formace se znovu prosadila ve 21. minutě, krásnou souhru celé lajny zakončil Jakub Zajíček - 4:0. Pod pátým gólem se krásnou přihrávkou výrazně podepsal Matěj Leden, který pozval do dalšího úniku Filipa Kříže. Ten se prosadil hezkou kličkou do bekhendu - 5:0. Oceláři mohli snížit v dlouhé přesilovce pět na tři, ale modrobílí skvěle bránili. Za zády navíc měli fantastického Daniela Krále!

Trenér Richard Lobo o návratu týmu do zápasové akce

„Bylo vidět, že se hráči těšili, až zápasy po pauze zase začnou. Byli výborně připravení. Jsme rádi, že hned v úterý hrajeme znovu, program je teď nabitější. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně a vrátilo se nám to, což je super. Nesmíme se ale uspokojit!“

Našemu týmu střelecký prach nezvlhnul ani ve třetí části. Jansa vylákal Klimka z brány a předložil lahůdku Lukáši Plosovi - 6:0. Z gólu se nakonec mohl radovat právě také Filip Jansa, který trefou za padajícího brankáře uzavřel účet duelu - 7:0. V závěru se už bojovalo hlavně o nulu výborného Daniela Krále. Ozvala se za ním i tyčka, ale Třinečtí kotouč do sítě ani jednou nedostali. Poslední minuty ještě opepřilo několik pěstních soubojů, po kterých praskaly trestné lavice ve švech. Na jednoznačném vítězství šelem to už však nic nezměnilo.

Richard Lobo
„Byl to z naší strany super zápas, výborně jsme ho zvládli i směrem dozadu. Zbytečná kaňka je snad pouze ten závěr, nechali jsme se strhnout emocemi soupeře. Jinak musím kluky hodně pochválit, odehráli to velice slušně.“

29. kolo, sobota 08. ledna 2022

HC Oceláři Třinec