Kategorie U18 v prvním utkání série těsně nestačila na Spartu

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Praha - Liberecká osmnáctka se v nejkratším možném čase vypořádala s Olomoucí a dalším soupeřem jí je Sparta, která v osmifinále vyřadila Hradec Králové. Tygři se v prvním utkání, hraném na pražském ledě, ujali vedení čtyři minuty před koncem. To se jim ale nepodařilo udržet a svému soupeři nakonec podlehli v prodloužení.

ČF1, neděle 25. března 2018
3:2p
(0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Čech, 59. Obadal (Bláha, Vitouch), 69. Prymula – 12. Rychlovský (Žůrek, Šafařovský), 57. Had. Rozhodčí: Sýkora – Malý, Sedláček. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2 pp.

Mičán (Škorpík) – Bureš, Najman J., Bláha, Tůma, Havlín, Prchal, Vorobjev, Lis, Gajdoš – Najman M., Prymula, Pšenička, Kasanda, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt, Kropáček, Čech, Vitouch

Pařík (Zajíček) – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Bieniek, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Kotyza, Žemba, Šafařovský, Šeliga

V prvních minutách byla na ledové ploše k vidění rychlá hra téměř bez přerušení. Oba týmy se v držení puku střídaly a hra se přelévala z jedné strany na druhou. První gólovou šanci měli Tygři. Po rychlém protiútoku se k puku před poloprázdnou brankou dostal Žůrek, domácí brankář Mičán však na poslední chvíli stihl zakročit svými betony.

Na druhé straně měl podobnou šanci jeden ze domácích. Ten však nedokázal prudký pas ztečovat za Paříkova záda. Ve dvanácté minutě se již skóre měnilo. Ve skrumáži před sparťanskou brankou se nejlépe zorinetoval Jakub Rychlovský a poslal puk přes ležícího brankáře do sítě - 0:1! Jednobrankovým vedením Liberce první třetina i skončila.

Úvod té druhé se nesl ve stejném tempu, v jakém se hrála první dvacetiminutovka. Ofenzivnímu výkonu obou týmů ale kralovali brankáři. Ať Mičán, tak Pařík likvidovali šance svých soupeřů. V polovině utkání se Pražané přeci jen vyrovnání dočkali, když nadvakrát dotlačil puk za branovou čáru Štěpán Čech - 1:1.

Následně si oba celky vyzkoušely početní výhodu, úspěšnější byly vždy obrany. Závěr prostřední třetiny poznamenal tvrdý bodyček libereckého Bieneka na domácícho Čecha. Sparťanský útočník byl po zákroku značně otřesen a utkání pro něj skončilo. Stejně tak jako pro Szymona Bieneka, který si od rozhodčích vysloužil pětiminutové vyloučení a osobní trest do konce utkání.

Pětiminutové oslabení Liberec zvládl. Třetí třetina pak nabídla příležitosti na obou stranách. Blízko skórování byl sparťanský Flídr, který se po chybě liberecké obrany hnal na Paříka sám. Brankář Tygrů však svůj tým podržel!

V čase 56:46 se do vedení dostali Liberečtí. Petr Had se puku ujal ve střední třetině, nabruslil do pásma a rychlou střelou zápěstím překonal Mičána - 1:2! Vedení však svěřenci trenéra Plodka neudrželi. Minutu a půl před koncem se Sparta prosadila při hře v šesti. Jiří Obadal z levé strany překonal Paříka - 2:2.

Rozhodnout tak muselo prodloužení. V tom mohl rozhodnout Žůrek, avšak jeho střela z blízkosti růžek sparťanské branky o pár centimetrů minula. Rozhodující moment přišel v 69. minutě. Domácí Patrik Prymula nabruslil s pukem do středu hřiště a skrytým projektilem propálil Paříka - 3:2.

Rozhodl tak o výhře Pražanů, kteří se tak ujímají vedení v sérii. Ta se nyní přesouvá na liberecký led, kde se Tygři pokusí vývoj série obrátit. Budou potřebovat i vaši pomoc! Přijďte je proto podpořit již v úterý 27. března od 16:30!

„Odehráli jsme výborné utkání a dokázali jsme si vytvořit dost šancí. Bohužel se Spartě v koncovce podařilo vyrovnat. V prodloužení to dlouho vypadalo, že dnešní duel rozhodnou nájezdy, ale náš zbytečný faul znamenal přesilovku pro soupeře ve které rozhodl o svém vítězství. Kluci nechali na ledě všechno a za to jim chci poděkovat.“