Kategorie U20 veze z Vítkovic výhru 6:3. Čtyřmi body se blýskl Lukáš Nezbeda

Date of publication Author Martin Pacák

Vítkovice/Liberec – Junioři se z úvodní porážky s vrstevníky z Olomouce rychle oklepali a Ostravanům nastříleli hned šest branek. Zářil hlavně kapitán Lukáš Nezbeda, který ke dvěma gólům přidal dvě asistence, a významně se tak podepsal pod první triumf svého týmu v sezoně.

2. kolo, sobota 11. září 2021
3:6
(1:2, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Krejsa (Melovský, Prčík), 29. Krejsa (Prčík), 36. Gebauer (Smolka, Bystroň) – 6. Zajíček (Dvořák), 18. Cikhart (Nezbeda, Kollert), 25. Nezbeda (Cikhart, Dvořák), 36. Nezbeda (Zajíček, Kovář), 39. Gajda (Nezbeda, Dvořák), 43. Cikhart (Hampl, Pavlík). Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Zicháček. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 156. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:6.

HC Vítkovice Ridera

Dolíška (Irgl) – Hodinář, Bystroň, Smolka, Puchala, Prčík, Kosina, Bialy, Havlík – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý (A), Macias, Holaník, Krejsa (C), Melovský, Skřipčák, Gebauer (A)

Vopravil (Krátký) – Kollert, Duschka, Kovář, Hampl, Hladík, Dvořák (A), Patzelt – Měchura (A), Nezbeda (C), Cikhart, Pavlík, Kříž, Zajíček, Plos, Jenčovský, Leden, Gajda

Stejně jako v prvním kole proti Hanákům šli do vedení Tygři. Hned v šesté minutě dostal s přispěním tyčky kotouč za záda domácího gólmana Jakub Zajíček. Bohužel stejně jako na Hané se soupeři podařilo do konce třetiny srovnat, o což se postaral Josef Krejsa. Pouhých 10 sekund nato ale vrátil šelmám bleskově vedení Jan Cikhart – 1:2.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky pak zvýšil Lukáš Nezbeda. Poté ovšem zaúřadovali domácí mladíci, kteří v průběhu periody srovnali na 3:3 po trefách Josefa Krejsy a Jakuba Gebauera. Jenže ani ne minutu po Gebauerově zásahu vrátil vedení Severočechům svým druhým gólem dne Lukáš Nezbeda a Tygři znovu vedli.

Do konce třetiny ještě zvýšil Petr Gajda a do třetího dějství si Liberečtí nesli dvoubrankový náskok. Na finálních 3:6 z pohledu Vítkovic ještě zkorigoval Jan Cikhart, naopak gólman Vopravil již znovu neinkasoval.

Bilancí (2+2) se blýskl Lukáš Nezbeda, a junioři si tak po neúspěchu s Olomoucí připsali první body do tabulky!

„Bylo to vyrovnané a rychlé utkání. Oba dosavadní zápasy nám ukázaly, jak málo rozhodne o tom, zda-li budeme úspěšní. Nesmíme se ani na chvíli přestat soustředit a dát tím soupeři prostor. Tentokrát jsme to zvládli a vezeme si domů tři body, bylo tam ovšem několik „ale“, na kterých musíme zapracovat.“