Kategorie U20 ztratila zápas ve Zlíně v samotném závěru

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec/Zlín - Třetí kolo juniorské extraligy zavedlo libereckou dvacítku na zlínský stadion Luďka Čajky. Mladí Tygři nad domácími Berany dvakrát vedli, přesto nakonec odjíždí bez bodu.

3. kolo, pátek 15. září 2017
4:2
(0:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 29. Dlabaja (Fryšara, Dluhoš), 49. Václavek (Jenáček), 59. Fryšara (Dlabaja), 60. Dlabaja – 17. Juščák (Burda, Nezbeda), 38. Teplý (Beran). Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. Diváci: 60. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

PSG Berani Zlín

Šimonů (Huf) – Martínek, Marek, Augustin, Gába, Dluhoš, Budil, Jenáček, Fridrich – Fryšara, Dvořáček, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Knápek, Václavek, Hefka, Kenša, Dobiáš, Dlabaja

Polášek (Novák) – Miročnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Benák, Korecký – Janele, Holenda, Šír, Vlach, Juščák, Piroutek, Beran, Nezbeda, Burda, Teplý, Chlum Bouřil

Utkání začalo z obou stran spíše opatrně. Do první větší šance se dostali domácí Dluhoš s Dlabajou, ale liberecká obrana jim na poslední chvíli puk odebrala. Na přelomu osmé a deváté minuty zahrozili poprvé hosté. Nejdříve se Vlach pokusil propasírovat odražený puk za záda brankáře Šimonů, ten se ale stihl přesunout.

Následně pozornost zlínského maskovaného muže prověřil pohotovou střelou Krejsa, ale ani tentokrát z toho branka nebyla. Ta přišla až v čase 16:35, když se prosadil liberecký Michal Juščák. Ten dostal v přesilovce nabito od Burdy a prostřelil přesouvajícího se Šimonů střelou k bližší tyči - 0:1.

V úvodu druhé třetiny byli aktivnější domácí Berani. Přečíslení dva na jednoho dokázal ještě obránce Aubrecht zastavit vystihnutím přihrávky. O minutu později, v čase 28:09, už ale bylo vyrovnáno, když Daniel Dlabaja dorazil puk odražený od zadního mantinelu za Poláškova záda - 1:1. Vzápětí mohl Zlín vstřelit druhou branku, přečíslení čtyř proti dvěma ale nevyužil.

Junioři na turnaji v Pardubicích

Přestože Ševci zůstavali aktivnějším týmem, vedení si v závěru druhé periody vzali zpět Bílí Tygři. Beranova střela skončila na tyči a puk se od brankové konstrukce odrazil přímo na čepel Michala Teplého, který ho uklidil do branky - 1:2. Hosté tak odcházeli po druhé třetině do šaten za vedení o jednu branku.

To se jim dařilo, i přes ofenzivní snahu Zlína, držet až do 49. minuty. Poté ovšem Liberečtí pustili soupeře do dvojnásobné přesilovky, kterou Zlínští zásluhou střely Jana Václavka od modré využili - 2:2. Berani i po vyrovnání pokračovali v útočení. To ale většinou končilo na pozorné liberecké obraně nebo připraveném Poláškovi.

Bohužel, minutu a devět vteřin před koncem utkání, se domácí prosadili potřetí. Štěpán Fryšar dostal v úniku tří proti dvěma přihrávku od Dlabaji a střelou na vzdálenější tyč se nemýlil - 3:2. A po dvanácti vteřinách Zlínští udeřili znovu, když se puku chopil Daniel Dlabaja a bekhendovou kličkou zvýšil na 4:2. Bílí Tygři tak z dobře rozehraného zápasu nezískali ani bod. Další utkání sehrají mladí Tygři již v sobotu 16. 9. v Olomouci.