Kváča umlčel karlovarské střelce a Liberec slaví postup

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílí Tygři si zahrají čtvrtfinále Generali Česká Cupu! Rozhodla o tom těsná výhra 1:0 v závěrečném utkání základní skupiny proti Karlovým Varům. O tu se postaral jediný střelec Tomáš Filippi a především bezchybný gólman Petr Kváča.

GČC 6, čtvrtek 20. srpna 2020

Branky a nahrávky: 32. Filippi (Birner, Bulíř). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 194. Průběh utkání: 1:0.

Kváča – Šmíd (A), Knot, Rosandič, Hanousek, Derner, Havlín – Birner (A), Filippi, Bulíř – Rachůnek, Gríger, Lenc – Musil, Jelínek (C), Zachar – Vlach, Najman, Šír

HC Energie Karlovy Vary

Bednář – Kotvan (C), Šenkeřík, Kowalczyk, Weinhold, Graňák (A), Plutnar – Lauko, Kaše (A), Flek – Hladonik, Vildumetz, Mikúš – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich Machač, Vondráček – Zabloudil

Klíčové utkání o postup ze základní skupiny Generali Česká Cupu začalo ve velmi slušném tempu. V úvodní dvacetiminutovce byl zaměstnanějším z obou gólmanů liberecký Petr Kváča. Jeho první velký moment přišel, když zneškodnil rychlou kombinaci hostů, na jejímž konci nezištně zakončoval Černoch.

Vůbec největší ovace v první periodě sklidil Kváča po samostatném nájezdu Petra Koblasy ve vlastním oslabení. Liberecký gólman se nenechal rozhodit solidním naznačením ani dvěma svižnými kličkami a výrazně se podepsal pod bezbrankový stav po dvaceti minutách.

Tygři po přestávce zařadili vyšší rychlostní stupeň a rázem se měl i Jan Bednář v bráně Karlových Varů co ohánět. V polovině druhé periody už se však oháněl marně. Birner zpoza brány našel nikým nehlídaného Tomáše Filippiho, ten před Bednářem zamíchal s kotoučem a bekhendovou střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci.

Karlovarští po inkasovaném gólu nesvěsili hlavy a i nadále zůstávali nebezpeční. Největší příležitost k vyrovnání měla výpomoc ze zámoří Jakub Lauko, jeho samostatný nájezd v závěru druhé části zlikvidoval ledově klidný Kváča.

Michal Birner pálí z mezikruží

V závěrečném dějství Tygři srdnatě bránili hubené vedení. To mohli dokonce ještě navýšit. Paradoxně v přesilovce Energetiků prchl karlovarské obraně rychlonohý Zachar, jenž byl v samostatném úniku faulován. S následným trestným střílením si ale Dávid Gríger neporadil, a tak se pokračovalo dál za stavu 1:0.

S blížící se šedesátou minutou se tlak Karlových Varů stupňoval. Velkou příležitost měl Koblasa, který z bezprostřední blízkosti tvrdě pálil příklepem. Ani on, ani nikdo další však Petra Kváču o čisté konto nepřipravil. Liberec se tak díky skvělému výkonu svého maskovaného muže může radovat z postupu mezi osm nejlepších Generali Česká Cupu.

Patrik Augusta
„Vůbec se nám nepovedla první třetina, v ní byl soupeř jasně lepší a my udrželi bezbrankový stav jen díky výbornému výkonu našeho gólmana. Po přestávce jsme to hodně zlepšili, byli jsme aktivní a vytvořili jsme si několik přesilovek. Bohužel jsme v nich neodskočili na nějaký komfortnější náskok a až do konce jsme hájili skóre 1:0. Nicméně ta druhá a třetí už byly lepší. Byl to těžký zápas, oba týmy měly o co hrát. Jsme moc rádi, že to dopadlo dobře pro nás.“

Tomáš Maryška
„Já myslím, že to byl kvalitní zápas z obou stran. Troufnu si říct, že na začátku jsme byli aktivnější. Bohužel jsme se nedokázali prosadit. Od půlky utkání už převzali otěže domácí. Bylo to dost dobré přípravné utkání, jen mě mrzí, že jsme nedali branku, protože to tomu našemu výkonu chybělo. Díky tomu domácí zaslouženě berou tři body, bez gólu se vyhrát nedá.“

GČC 6, čtvrtek 20. srpna 2020

HC Energie Karlovy Vary