Letňany v závěru mocně dotahovaly! Naše osmáctka si ale zisk tří bodů pohlídala

Letňany/Liberec - V pátek se naše U18 představila na ledě letňanských Letců. Svěřenci trenéra Milana Plodka si po většinu zápasu udržovali dostatečný náskok, jenže domácí v závěru snížili na rozdíl jediného gólu a utkání zdramatizovali. Tygři už se ale o výhru připravit nenechali.

4. kolo, pátek 22. září 2017
4:5
(1:2, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Slavík (Srbek), 38. Vojinovič (Pelant, Lytvynov), 53. Vojinovič (Klíma), 57. Slavík (Kalina, Krutil) – 2. Hájek (Maťátko), 20. Hájek (Maťátko, Kotyza), 21. Had (Rychlovský, Adamec), 34. Ira (Šafařovský), 44. Křepelka (Rychlovský). Rozhodčí: Šindel – Brejcha, Zimmermann. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 23:44. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5.

HC Letci Letňany

Hamalčík – Štěpánek, Schönbauer, Zedek, Searle, Pelant, Krutil, Lytvynov – Nárovec, Kyclt, Valdhans, Klíma, Soukup, Kalina, Bespalchenko, Srbek, Teuber, Vojinovič, Slavík.

Novák – Adamec, Šuráň, Hampl, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Škorec, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Hájek, Kotyza, Žemba, Šafařovský, Dominik

Svěřenci trenéra Milana Plodka vlétli do utkání jako velká voda. Už po necelých dvou minutách šli totiž do vedení, když se po přesném pasu Martina Maťátka prosadil Matěj Hájek - 0:1. Domácí ovšem vzápětí vyrovnali. Ve čtvrté minutě nabil Jaroslav Srbek Janu Slavíkovi, jenž poslal kotouč do sítě a srovnal stav zápasu - 1:1.

Po dech beroucím úvodu se hra zklidnila. Obě mužstva si vyzkoušela jednu přesilovou hru, žádná branka v nich ale nepadla. V závěru prvního dějství si ovšem Letňany nepohlídaly střídání a byly potrestány za příliš mnoho hráčů na ledě. Druhou početní výhodou už naše osmnáctka nepohrdla, Martin Maťátko vyzval k zakončení Matěje Hájka, který dvaačtyřicet vteřin před první sirénou využil přesilovku a vstřelil svůj druhý gól v utkání - 1:2.

Jak Liberec úvodní dvacetiminutovku zakončil, tak začal tu následeující. Po půl minutě šli Tygři do tříbrankového vedení, když brankáře Hamalčíka překonal Petr Had - 1:3. V polovině zápasu přidaly šelmy další trefu, Petr Šáfářovský přihrál přesně na hůl Danielu Irovi, který propápil domácího gólmana a navýšil náskok Liberce - 1:4. Následně ovšem putovali na trestnou lavici Had s Žůrkem a Letci dostali k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Tu svou přesnou ranou využil Pavle Vojinovič, který snižil na 2:4. Do závěrečné periody tak šla tygři smečka s dvoubrankovým vedením.

Na začátku třetí třetiny nejdříve Severočeši zvádli své další oslabení a hned po jeho skončení popáté udeřili! Jan Křepelka nedal svým zakončení Hamilčíkovi sebemenší šanci a popáté dostal kotouč do letňanské sítě - 2:5.

Domácí se ale nevzdali. Nejdříve se podruhé v utkání prosadil Pavle Vojinovič - 3:5. A následně Nováka překonal Jan Slavík, jenž tři minuty před koncem snížil na rozdíl jediné branky! Tygři už si ovšem své vedení pohlídali a ze středních Čech si odváží tři body!