Liberec ani napotřetí na Moru nevyzrál, v prodloužení rozhodl Krejčí

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílí Tygři za sebou mají velmi dramatický vstup do nového roku 2022. V utkání s Olomoucí tahali dlouho za kratší konec, ve třetí části ale šelmy soupeřův náskok dotáhly a poslaly napínavý duel do prodloužení. V něm vystřelil Hanákům bod navíc David Krejčí.

38. kolo, úterý 04. ledna 2022
3:4p
(0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 27. P. Jelínek (Melancon, Klapka), 53. Klapka (J. Vlach), 54. Filippi (Birner) – 11. Švrček (Burian, Bambula), 35. Navrátil (Olesz), 35. Nahodil (J. Káňa), 64 Krejčí (J. Káňa). Rozhodčí: Šír, Svoboda – Lederer, Ganger. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3.

Kváča – Vitásek, Štibingr, M. Rosandić, M. Ivan, Derner, Melancon, Aubrecht – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, Gríger, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, A. Najman, J. Šír.

HC Olomouc

Konrád – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, A. Rutar, Řezníček, Škůrek – J. Káňa, David Krejčí (A), V. Tomeček – Kusko, J. Knotek (A), Klimek – Olesz, Navrátil, Bambula – Burian, Nahodil, Michal Kunc.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří za svou střeleckou převahu sklidili první ovoce v polovině úvodní dvacetiminutovky. Jan Švrček napřáhl ke střele od modré čáry a jeho jedovatý projektil zastavila až síť za Petrem Kváčou.

Jednobrankový náskok vydržel Hanákům až do první přestávky, po níž se ale vrátili na led úplně jiní Tygři. Ti převzali iniciativu a brzy se radovali z vyrovnání. Po individuální akci Klapky a přistrčení Melancona pokořil Konráda pohotový Petr Jelínek.

Severočeši mohli dokonce uskočit do vedení, ovšem Faško-Rudáš v samostatném úniku nevyzrál na olomouckého gólmana. A tak přišel hned dvojitý trest. Nejprve po kombinaci s Oleszem zavěsil pod víko Jakub Navrátil a prakticky okamžitě zvýšil v přesilové hře Lukáš Nahodil už na 3:1.

Martin Faško-Rudáš o zápase
„Podle mě jsme hráli dobře, bohužel jsme ve druhé třetině dostali dva góly, přestože jsme měli více ze hry. Jsme rádi, že jsme se do utkání vrátili a vyrovnali na 3:3. V prodloužení už se stalo, co se stalo."

Domácí nesložili zbraně a v závěrečné třetí třetině se ještě snažili se zápasem něco udělat. Naději vykřesal Adam Klapka, jenž využil dobré clony Jelínka a povedenou střelou k tyči vsítil kontaktní gól. Když potom hned v následujícím střídáním vyrovnal na 3:3 neméně povedenou ranou Tomáš Filippi, propukla liberecká hala v jásot. „Za vyrovnáním stálo to, že jsme si nepřestali věřit. Jsme rádi, že nám to povedlo, protože jsme si to podle mě zasloužili,“ vracel se k bleskovému vyrovnání Adam Klapka.

Dramatický duel nakonec dospěl až do nastavené pětiminutovky. V ní měl velkou příležitost rozhodnout Dávid Gríger, jenže ztroskotal na Konrádovi. Kohouti naopak svou šancí nepohrdli. Káňa milimetrovým pasem oslovil Davida Krejčího a ten elegantním zakončením rozhodl o vítězství Mory 4:3 po prodloužení.

Jiří Kudrna
„Věděli jsme, že nás čeká těžký a urputný soupeř. Chtěli jsme do utkání vstoupit co nejlépe. Myslím si, že se nám to povedlo, ale bohužel jsme dostali první gól. Ten nás opařil. Od druhé třetiny jsme chtěli zvýšit tlak do brány. To se nám dařilo, jenže jsme hned po vyrovnávací brance znovu dvakrát inkasovali. Před třetí částí jsme si řekli, že šance přijdou a že se můžeme do duelu vrátit. Tým si za tím šel, střídačka žila. Zaslouženě jsme prorazili olomoucký obranný val, ale k naší smůle jsme si nevybojovali ten druhý bod.“

Jan Tomajko
„Viděli jsme poslední zápasy Liberce, takže jsme čekali těžký zápas. To se potvrdilo, měli jsme obrovský problém se soupeřovým napadáním. Ale nějak jsme si s tím poradili a dali první gól. V druhé třetině jsme sice byli pod tlakem a Tygři vyrovnali, ale my jsme pak odskočili na dvě branky. Mrzí nás výpadek z třetí třetiny, protože jsme si odsud mohli odvézt tři body.“