Liberecká dvacítka ovládla divokou olomouckou přestřelku

Date of publication Author Jan Kousal

Olomouc/Brno - Velmi zajímavé utkání sehrál liberecký tým do dvaceti let. Svěřenci Valdemara Jiruše prohrávali už o tři branky, přesto právě oni ovládli divokou olomouckou přestřelku, která nabídla jedenáct branek.

4. kolo, sobota 16. září 2017

Branky a nahrávky: 4. Palička, 18. Smutný (Kuba), 21. Beier (Tomaník), 25. Husták (Jelínek), 51. Macuh (Jelínek) – 24. Průžek (Janele, Miročnikov), 27. Teplý (Turský), 30. Nezbeda (Turský), 31. Nezbeda (Průžek, Turský), 36. Šír (Juščák), 43. Průžek (Teplý). Rozhodčí: Vrba – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 5:6, navíc Macuh (OLO) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 29:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:6, 5:6.

HC Olomouc

Matoušek – Szturc, Rutar, Murla, Spálovský, Holiš, Smutný, Beutl, Jelínek – Janků, Husták, Říčka, Hajšman, Palička, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Pěcha, Kuba

Žajdlík – Miročnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Benák – Janele, Holenda, Šír, Průžek, Juščák, Piroutek, Beran, Nezbeda, Burda, Teplý, Chlum, Bouřil

Začátek utkání se Bílým Tygrům nepovedl ideálně. Hned ve třetí minutě ujeli domácí do přečíslení dva na jednoho, Filip Palička vypálil a Žajdlík zasáhl tak nešťastně, že po jeho zákroku puk srazil do liberecké sítě jeho vlastní spoluhráč.

Krátce před přestávkou se Mora radovala podruhé. Kuba zpoza brány naservíroval puk Michalu Smutnému, který se ranou k tyči nemýlil. Když pak zkraje prostředního dějství přidal třetí olomoucký zásah Jan Beier, málokdo už o konečném výsledku pochyboval.

To byla chyba! Tygři ve druhé třetině roztočili podivuhodný kolotoč. Na úvodní branku Severočechů Jiřího Průžka sice ještě domácí zásluhou Marka Hustáka dokázali odpovědět, pak už ale čelili liberecké smršti. Nedlouho po čtvrté brance Kohoutů doklepl do sítě Turského nahození pohotový Michal Teplý.

Šelmy přidávaly na obrátkách. Další pokus Turského tečoval v přesilové hře za záda gólmana Matouška Tomáš Nezbeda. Ten samý hráč se hned během svého dalšího střídání v polovině zápasu postaral o vyrovnání. Když pak v závěru periody skóroval Jan Šír, hrálo se rázem podle libereckých not.

Tygři nepolevovali a za svou snahu byli odměněni šestým gólem. Jiří Průžek si ve středním pásmu převzal puk, nabral rychlost a střelou na vzdálenější tyč se postaral a trefu, která se později ukázala jako vítězná.

Olomoučtí se postarali alespoň o zdramatizování zápasu, když z mezikruží pálil přesně Rok Macuh. Jeho branka ale Moru k bodům nenasměrovala. Ačkoliv se domácí pokusili o zvrat v power-play, Tygři už neinkasovali a odvezli si z Hané cenné tři body.

4. kolo, sobota 16. září 2017

HC Olomouc