Liberecká dvacítka těsně nestačila na Motor

Date of publication Author Jan Kousal

České Budějovice/Liberec - Výběr libereckých hokejistů do dvaceti let neuspěl ani ve druhém víkendovém utkání. Další těsnou bitvu, tentokrát na ledě Českých Budějovic, prohráli svěřenci Milana Plodka jen o gól. Motor přehrál Tygry poměrem 3:2.

4. kolo, sobota 14. září 2019
3:2
(1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. Krcho (Masopust), 27. Hrakholski (Novák, Vaculík), 50. Řezáč (Svach, Novák) – 11. Šeliga (Jansa, Nezbeda), 57. Vodlan (Liška). Rozhodčí: Lacina – Kreuzer, Polonoyi. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Banes Motor Č. Budějovice

Dvořák – Najman, Hubata, Svach, Pavlát, Novák, Doktor – Matoušek, Vaculík, Řezáč, Anderle, Hrakholski, Masopust, Pouzar, Ryba, Janoch, Schwartz, Čížek, Silný (C), Krcho (A)

Král – Böhm, Hladík, Šedivý, Charvát (C), Had (A) – Křepelka, Vomáčka, Vodlan, Jansa, Putz, Liška, Nezbeda, Rossmy, Šeliga (A), Gajda, Měchura

Po čtvrteční vychytané nule v dorostenecké extralize si svou premiéru v juniorské soutěži mezi třemi tyčemi odbyl teprve šestnáctiletý Daniel Král. Ten se v jedenácté minutě přes celé hřiště díval, jak jeho spoluhráči dostávají Liberec do vedení. Po přihrávce Jansy zaznamenal první trefu v sezóně slovenský forvard Dominik Šeliga.

V samotném závěru první periody ale potkal libereckého debutanta nešťastný okamžik. Pouhou jednu sekundu před koncem úvodní dvacetiminutovky totiž inkasoval z hole Vojtěcha Krcha, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina byla na šance o poznání chudší než ta první. Jedinou trefu v ní zaznamenali domácí. Libereckou chybu v rozehrávce potrestali rychlou přímočarou akcí, na jejímž konci stál Jahor Hracholski.

Českým Budějovicím se s vědomím jednobrankového náskoku hrálo v závěrečné třetině rozhodně lehčeji, což se projevilo na přetrvávající střelecké převaze. Když se pak deset minut před koncem prosadil útočník Jihočechů Aleš Řezáč, dýchalo se v domácím táboře ještě lépe.

Liberečtí však nesložili zbraně a za svou snahu v závěru utkání byli odměněni. Naději v podobě kontaktní branky vykřesal Adam Liška. Víc už však svěřenci Milana Plodka v koncovce duelu nezvládli a z jihu Čech se vrací bez bodu.

„Tento zápas byl podobný jako ten minulý. První třetina nám nevyšla. Škoda, že jsme dostali gól vteřinu před koncem. Po přestávce jsme se zlepšili. Měli jsme i dost šancí, ale zase jsme doplatili na tu samou písničku. Nedůraz v zakončení, špatně řešené finální přihrávky a navrch gól v naší přesilovce. Kluci ale bojovali a není jim moc co vytknout.“