Měchura dalším hattrickem režíroval vítězství juniorky v Brně

Date of publication Author Jan Kousal

Brno/Liberec - Juniorka Bílých Tygrů má na svém kontě další nesmírně cenné vítězství. Svěřenci Richarda Loba tentokrát oloupili brněnskou Kometu, přičemž hned čtyřmi body zazářila dvojice Adam Měchura a Lukáš Nezbeda. První jmenovaný dokonce už poněkolikáté v sezóně zkompletoval hattrick, tentokrát i s dvěma trefami v oslabení!

19. kolo, pátek 19. listopadu 2021
2:5
(0:2, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. I. Sedláček (Bartes), 40. Šalé (I. Sedláček, Malý) – 3. Starý (Nezbeda), 14. Měchura (Gajda, Kovář), 21. Nezbeda (Měchura), 32. Měchura (Nezbeda), 51. Měchura (Nezbeda). Rozhodčí: Kohoutek – Smetková, Otáhal. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 87. Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

HC Kometa Brno

Postava – Řehák, Grauer, Fajmon, Holemý, J. Sedláček (C), Svoboda – Horký, Cápay, Bartes (A), Hrnčíř, Šalé, I. Sedláček, Bělohlav, Malý (A), Boltvan, Nesvadba, Harmim

Vopravil – Kollert, Duschka, Starý, Kovář, Hladík, Patzelt, Culek – Nezbeda (C), Vyhlídko, Kříž, Měchura (A), Jenčovský, Leden, Zajíček, Gajda, Huňor

Od samého začátku zápasu hrálo Tygrům vše do karet. Brněnští si totiž v úvodní třetině vykoledovali tři menší tresty, z nichž hned ten první potrestal již ve 3. minutě Adam Starý. Také druhý trestanec z řad Komety se do hry vrátil předčasně. Nejlepší střelec juniorské soutěže Adam Měchura se v početní výhodě prosadil z bezprostřední blízkosti, což znamenalo liberecké vedení 2:0.

Z druhé třetiny uteklo teprve 16 vteřin, když brněnský gólman Postava musel lovit puk ze sítě potřetí. Měchura, tentokrát v roli nahrávajícího hráče, vyzval ke skórování Lukáše Nezbedu a po nejlepším střelci se mohl radovat také vůbec nejproduktivnější hráč juniorské extraligy.

V divoké druhé třetině zažila dílčí radost i domácí Kometa, po krásné individuální akci překonal Vopravila Ivo Sedláček. Pak ale Jihomoravanům zápas opět zhořkl, když se ve vlastním oslabení prosadil Adam Měchura. Brňané však přece jen díky brance do šatny z hole Eduarda Šalého mohli končit prostřední dějství relativně optimisticky.

Jejich naděje na body ovšem ve třetí části postupem času pohasínala. Poté, co se podruhé v zápase prosadil ve vlastním oslabení liberecký kanonýr Adam Měchura, pak definitivně zhasla. Bílí Tygři si tak připsali velmi cenný skalp a potvrdili svou příslušnost k ligové špici.

„Hráče musím za předvedený výkon pochválit. Padlo nám tam téměř vše, na co jsme sáhli. Vstřelili jsme dva góly v přesilovce i v oslabení, jednu branku i při hře pět na pět. Speciální pochvalu zaslouží první útok, který sbírá jeden bod za druhým a my jen doufáme, že mu fazóna vydrží co nejdéle.“

Jan Zachrla
„V podstatě není co hodnotit. Hra neměla disciplínu a hráli jsme bohorovný hokej, který vůbec nekoresponduje s tím, co po hráčích vyžadujeme. Hlavní chybou byl fakt, že jsme si přišli zahrát, ne vyhrát. Vydali jsme se špatnou cestou, ale ještě je čas na zlepšení.“