Obrovská škoda. Junioři v Salcburku sahali po bodech, nakonec odjeli s prázdnou

Salcburk/Liberec - Takový průběh mrzí. Tygři s rakouským Salcburkem drželi dlouhou dobu krok, nakonec však na svého soupeře nestačili. Rozhodla třetí třetina, během níž domácí nastříleli čtyři branky a rozhodli o své výhře.

XII.kolo, neděle 20. ledna 2019
5:4
(0:1, 1:2, 4:1 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Eham (Harnisch, Hede), 44. Peterka (Szuber), 47. Hede (Szuber, Polegoško), 55. Polegoško (Hede, Eham), 56. Peterka, 62. Harnisch (Peterka) – 2. Kovář (Adamec), 24. Klapka, 35. Šafařovský (Cikhart), 57. Cikhart (Hampl, Jiruš). Rozhodčí: Walluschnig – Oberhuber, Wimmler. Vyloučení: 8:7, navíc Polegoschko (Salcburk) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:32. Diváci: 45.

EC Red Bull Salzburg

Kristiansen – Hadamczik, Menner, Szuber, Nyman, Wimmer – Borzecki, Schwaiger, Hede, Eham, Eliaš, Vogt, Myklucha, Polegoško, Maier, Harnisch, Hengelmüller, Peterka, Reisnecker

Čajan – Aubrecht, Starý, Adamec, Hampl, Kovář, Ira, Kollert – Křepelka, Šafařovský, Jansa, Jiruš, Nezbeda, Klapka, Liška, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba

Jako první se v utkání dokázali prosadit hosté. Filip Kovář už po minutě a devětadvaceti vteřinách našel recept na Kristiansena. Po sérii vyloučení, kdy Tygři na konci první periody dokonce hráli v dvojnásobném oslabení, posílil náskok Severočechů Adam Klapka. Naše mužstvo tak vstoupilo na výbornou i do druhé třetiny.

Red Bull kontroval ve 25. minutě. Po vyloučení Jiruše se prosadil Josef Eham. Dvoubrankový náskok svěřencům trenérů Plodka a Vozáka vystřelil ještě před koncem prostředního dějství kapitán Petr Šafařovský.

Liberečtí vstupovali do závěrečného dějství s dvoubrankovým náskokem, ale ani ten jim nakonec nestačil. Ve 44. minutě snížil John Jason Peterka, jen o chvíli později vyrovnal Elis Nikolaj Hede. Po dvou nepotrestaných vyloučeních domácích navíc překonal Čajana i Vladislav Polegoško.

S modrobílými to vypadalo ještě hůř o 27 vteřin později. John Jason Peterka se nemýlil a před Tygry stálo dvoubrankové manko. To snížil Jan Cikhart, který chvíli před koncem vykřesal jiskřičku naděje. Domácí mančaft si však vedení nakonec uhlídal a navíc bral i čtvrtý bod za úspěšné prodloužení. V čase 61:10 rozhodl Tim Luca Harnisch po asistenci agilního Peterky.

„Utkání mě mrzí, protože tým odvedl v prvních dvou třetinách skvělou práci. V té třetí jsme bohužel nakupili individuální chyby a soupeř je trestal.“