Okleštěná sestava dvacítky bojovala, body však zamířily na Slavii

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Výběr U20 odehrál předposlední kolo základní části na domácím ledě se Slavii v hodně okleštěné sestavě, kterou zapříčinil velký počet marodů. To se ukázalo jako handicap. Sešívaní byli pod Ještědem nekompromisní a odvezli si domů všechny tři body.

33.kolo, sobota 20. ledna 2018

Branky a nahrávky: 52. Aubrecht (Piroutek, Rychlovský) – 10. Šmerha (Kohút), 12. Martínek (Šmerha), 44. Šergl (Kohút), 50. Antoš (Šmerha, Kohút). Rozhodčí: Vyštejn – Zavřel, Kajínek. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Pařík (21. Polášek) – Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Had, Starosta – Holenda, Vlach, Juščák, Piroutek, Rychlovský, Nezbeda, Jursa, Burda, Kotyza, Bouřil

HC Slavia Praha

Vecka – Antoš, Vobořil, Stark, Štibingr, Holý, Valík – Kohút, Šmerha T., Matějka, Patočka, Netolický, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Hradil, Martínek

Začátek utkání nic převratného nenabídl, až přišla desátá minuta. Během ní totiž Slavii poslal do vedení Tomáš Šmerha, kterému ideálně připravil kotouč David Kohút. Střelec úvodní branky měl prsty i v druhé brankové situaci. V závěru oslabení Šmerha skvěle pošetřil čas, vypálil na Paříka a pak se mohl jít radovat. Jeho střelu totiž do liberecké klece dorazil Viktor Martínek.

Pařík po první přestávce zůstal na střídačce, a v bráně se tak místo něj představil Roland Polášek. Ten zastavil rozjeté Pražany a ve druhé třetině nepustil za svá záda jediný puk. Totéž se ale dá říct i o jeho protějšku, který v největší šanci vychytal nebezpečného Juščáka.

Valdemar Jiruš, trenér:

"Máme velkou marodku a kluci, kteří zbyli, už prostě neměli moc sil. Muselo to přijít. O den dříve předvedli heroický výkon, ale tentokrát už to nešlo. Věřme, že se kluci dají brzy dohromady."

Po přestávce se na třetí gól duelu nemuselo čekat dlouho, avšak liberecké publikum to příliš nepotěšilo. Trefil se totiž hráč v sešívaném, konkrétně Jan Šergl, který Slavii dodal potřebný klid. V přesilové hře pak navíc skóroval ještě Milan Antoš a v poslední desetiminutovce se prakticky hrálo už jen o nulu hostujícího gólmana.

Ta ovšem pro Bílé Tygry byla nepřípustná. V početní výhodě po střele Piroutka dotlačil kotouč z hranice brankoviště za čáru David Aubrecht, jemuž se tak alespoň podařilo zmírnit konečné skóre na 1:4.

Valdemar Jiruš
„Slavia nás dnes přehrála v důrazu a v bojovnosti. To byl hlavní faktor zápasu. První branku dala po naší individuální chybě a druhý gól byl také hodně laciný. V druhé třetině jsme nějaké šance měli, ale chyběla síla na zvrat. Tým je zdecimovaný zraněními a projevilo se to. Ta hrstka, co dnes nastoupila už toho má hodně. Samozřejmě jsme zklamaní, ale nedá se nic dělat.“

Miloš Pecka
„Byl to hezký zápas. Ze začátku jsme hráli hodně zodpovědně, protože jsme potřebovali upevnit naši pozici v elitní dvanáctce. Myslím si, že jsme to vítězství chtěli o trochu víc a dá se říct, že jsme si ho zasloužili.“

33.kolo, sobota 20. ledna 2018

HC Slavia Praha